2500-3000 TL Intel Sistem Tavsiyesi

NsLion

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha önceden kullandığım bilgisayarlar AMD işlemcili idi ve hiç AMD harici sistem kullanmadım. Intel bir sistem toplamak istiyorum fakat hakkında bilgim yok pek. Bana sistem tavsiye eder misiniz? Bütçe olarak maksimum 2.5 - 3 bin TL var. Sisteme ekran kartını dahil etmeyin elimdeki 100 liralık bir kart var onu takar kullanırım ve ayrıca elimde boş kasam da var onun içine yerleştiririm donanımları. Bilgisayarı VisualStudio, Office (yoğun Excel), PhotoShop, DreamVeawer, AutoCat gibi programlar için istiyorum ve performans olarak üzmeyecek bir sistem olsun istiyorum ve donanım olarak "gaming" temalı ürünler istemiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 ekimde coffee lake işlemciler çıkacak. İlla intel istiyorsan onları beklemeni tavsiye ederim. İlla şimdi alacağım diyorsan ryzen sistem dizmen çok daha iyi olur.

5 ekimde coffee lake işlemciler çıkacak. İlla intel istiyorsan onları beklemeni tavsiye ederim. İlla şimdi alacağım diyorsan ryzen sistem dizmen çok daha iyi olur.
CoffeLike çıkınca ne oluyor hocam ? eskilerinin fiyatı düşmesi açısından mı dediniz ?

Kaby Lake i5-7600K

Asrock Fatal1ty Z270 Gaming K4

Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance RAM

1TB HDD

SSD

İleride işlemci soğutucu alırsan güzel bir sistem olur.Tabii iyi bir ekran kartı lazım bu sisteme.:)

CoffeLike çıkınca ne oluyor hocam ? eskilerinin fiyatı düşmesi açısından mı dediniz ?
Fiyatlar hakkında bir şey diyemeyeceğim. Ama performans olarak daha yüksek ve fiyat olarak daha uygun olacak. i3 4 çekirdek, i5 6 çekirdek, i7 de 6 çekirdek 12 thread olacakmış.Yani yeni i3 şimdiki i5'e yakın performans verecek.

Kaby Lake i5-7600K

Asrock Fatal1ty Z270 Gaming K4

Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance RAM

1TB HDD

SSD

İleride işlemci soğutucu alırsan güzel bir sistem olur.Tabii iyi bir ekran kartı lazım bu sisteme.:)
Gaming temalı anakart istemiyorum hocam. Aynı işlevi görecek düz bir şey yok mu ? Asus olması öncelikli tercihim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı