2500-3000 TL tam takım sistem tavsiyesi

fiesole

Hectopat
Daha fazla  
2500-3000 fiyat aralığında her şey dahil bilgisayar toplamak istiyorum. Esneklik belki olabilir. Öncelikle kendi toparladığım sistemi atayım. Önceliğim oyun ve mühendislikte kullanılan birkaç çizim programı.

Benim topladığım sisteme çok yakın bir kasa buldum. Yorum yapabilir misiniz fiyat performans nasıldır?

Sıvı Soğutmalı 8 Çekirdekli Oyun Canavarı 4 Gb 256 Bit+16 Gb Ram - n11.com

Bir de eklemek isterim ki parçaların uyumluluğu hakkında pek bir bilgim yok bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem berbat monitör alıcak mısın? Ryzen dışında AMD alınmaz. Şu anda fiyatını bilmitorum ama bu sistemi öneririm. Vatan'dan bir şey almayın ayrıca.

Ryzen 5 1400
ASUS B350M Prime
Gskill 8GB 3000MHz
GTX 1060 (Bulabilirsen RX 570 veya RX 580'de olur.)
WD 1TB Blue (120 GB SSD'de olabilir HDD sonra alırsın.)
Akasa Venom LX
SilverStone Strider 500W 80+

Son düzenleme:
Bu donanım çok iyi. Ryzen 5 1400i İntel bir işlemciyle değiştirmem mümkün mü fiyat/performans bakımından eşit bir değerde olan?

upload_2017-6-5_13-20-47.png

Al kardeşim Ryzen 5 1400 ün stok soğutucusu gayet yeterlidir. Senin topladığın bilgisayardan kat kat daha fazla performans verecektir. Git 1070 koy o işlemciye bir şey olmaz. Fiyat fazla gelirse SSD yi çıkarırsın, Sakın pahalı diye ana parçalardan çalmayın.

Fiyatı biraz daha arttırarak daha iyi bir işlemci alabilir miyim peki?
Ryzen 5 1400 Aslında çok güçlü bir işlemci rakiplerine kıyasla. GTX 1070 ile bile darboğaz yapmayan bir işlemci. Bana sorarsanız işlemci yerine Ekran Kartını yükseltirim. RX 570 ya da GTX 1060 almaya çalışırım.

Eki Görüntüle 238848
Al kardeşim Ryzen 5 1400 ün stok soğutucusu gayet yeterlidir. Senin topladığın bilgisayardan kat kat daha fazla performans verecektir. Git 1070 koy o işlemciye bir şey olmaz. Fiyat fazla gelirse SSD yi çıkarırsın, Sakın pahalı diye ana parçalardan çalmayın.
Arkadaşın önerdiği sistem çok hoş. İlk başta esneklik yapabilirim demişsiniz. Ekran kartını GAMING modelini ya da 1060 tercih ederseniz süper olur. G modeli soğutma açısından daha iyi performans sunacaktır. 1060 ise farklı klasman zaten daha iyi olur :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı