2500-3000TL yazilim için PC toplama

alio28390

Hectopat
Daha fazla  
2500-3k bütçem var arkadaşlar.

Genel olarak yazilim programlama ve film icin kullanacagim ara sira oyun oynayabilirim. Sağlam ekran kartı olan her programi agir programlari bile sorunsuzca calistiran bir sistem önerisi istiyorum. Yardimci olur musunuz?

Ek olarak laptop alacaktim masaustunde karar kildim bu fiyat bandindaki laptoplar cok dandik geldi sizce dogru karar mi bu?

İşlemci: AMD Ryzen 3 ™ 1200 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4 İşlemci
Anakart: Asrock AB350M Ryzen AM4 Socket, 3200+ MHz (OC), DDR4, M.2 SSD, mATX Oyuncu
Bellek: Corsair DDR4 8GB Vengeance 2400MHz Ram Bellek
Ekran Kartı: Palit GeForce® GTX 1060 6GB JetStream Ekran Kartı
HDD: Toshiba 1TB 3.5'' P300 7200RPM SATA III Disk
Kasa: Aerocool Aero500 3 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Mavi Ledli ATX Bilgisayar Kasası
Güç Kaynağı: Akasa 600W 80+ Bronze Viper Fanlı Güç Kaynağı

Sistem teknobiyotikden 3.118 TL oluyor. Sağlam ekran kartlı sistem bu fiyata anca böyle olur.

İşlemci: AMD Ryzen 3 ™ 1200 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4 İşlemci
Anakart: Asrock AB350M Ryzen AM4 Socket, 3200+ MHz (OC), DDR4, M.2 SSD, mATX Oyuncu
Bellek: Corsair DDR4 8GB Vengeance 2400MHz Ram Bellek
Ekran Kartı: Palit GeForce® GTX 1060 6GB JetStream Ekran Kartı
HDD: Toshiba 1TB 3.5'' P300 7200RPM SATA III Disk
Kasa: Aerocool Aero500 3 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Mavi Ledli ATX Bilgisayar Kasası
Güç Kaynağı: Akasa 600W 80+ Bronze Viper Fanlı Güç Kaynağı

Sistem teknobiyotikden 3.118 TL oluyor. Sağlam ekran kartlı sistem bu fiyata anca böyle olur.
Hocam kasma vs.. yapmaz degil mi hicbir yazilim ve tasarim programinda 4 5 ay sonra 250 500gblik bir ssd de alabilirim bu sisteme beni yari yolda biraksin istemiyorum ogrenciyim calisip biriktirdim en iyisi olsun istiyorum. Ara sira oyun oynarim öyle abarti oyunlar degil cs go warframe lol vs..

Ama ana kullanim alanim yazilim uzerine olacak
https://i.hizliresim.com/0BoLXB.png
Bu sistem nasil hocam 2900tl tuttu

Kardeşim senin sistem de iyi de sen ne yazmışsın sağlam ekran kartlı bende o yüzde böyle önerdim ikisinden birini alabilirsin.

Benim önerdiğim sistemde 4 bellek yeri var. Sonra o sistemin kasası ve PSU'su çok kötü. O 1060 3 GB benim önerdiğim 6 GB.

Zaten öyle olması gerekirdi. Bu sisteme SSD eklerseniz güzel performans alırsınız. Fakat arkadaşın sistemi fiyatına göre daha iyi.

Hocam şu an sağlam işlemci ve ekran kartlı bir sistem istiyorum yani sonradan ekliyebilecegim yahut değiştirebileceğim şeylerden biraz kısmak istiyorum. Ram 3 4 ay içerisinde 8gb daha alabilirim. Ssd 250gb yine 3 4 ay içerisinde alabilirim ama anakart islemci ekran kartı vs.. gibi temel sabit bileşenleri alamam.

Genel olarak dediğim gibi yazılım programlama photosop vs. Üzerine çalışacağım. Hiç kasma vs.. yapsın istemiyorum. Ha oyun da oynarım lakin haftada 1 2 gün bir kaç saat falan yani. İbrahim arkadaşın önerdiği sistemi alın diyorsunuz yani monitör olarak full hd ips panel viewsonic 23.4 inch monitor dusunuyorum.

İki sorum daha var laptop ile masaustu arasında kalmıştım. Masaüstü secmekle dogru tercihi yaptım mi sizce? Bu sistem ozelliklerini veren 3kya alabileceğim laptop var mı yoksa.

Son sorum doların düşmesini bekleyeyim mi 3.20 3.17 falan olursa baya düşecek sistem parçaları islemciyi ryzen 5 yapabilirim o zaman diye düsünüyorum. Siz ne düsünüyorsunuz bu konuda

Benim önerdiğim sistemde 4 bellek yeri var. Sonra o sistemin kasası ve PSU'su çok kötü. O 1060 3 GB benim önerdiğim 6 GB.

Copy-paste yapıyorum hocam aynı soruları size de sormak istiyorum.

Hocam şu an sağlam işlemci ve ekran kartlı bir sistem istiyorum yani sonradan ekliyebilecegim yahut değiştirebileceğim şeylerden biraz kısmak istiyorum. Ram 3 4 ay içerisinde 8gb daha alabilirim. Ssd 250gb yine 3 4 ay içerisinde alabilirim ama anakart islemci ekran kartı vs.. gibi temel sabit bileşenleri alamam.

Genel olarak dediğim gibi yazılım programlama photosop vs. Üzerine çalışacağım. Hiç kasma vs.. yapsın istemiyorum. Ha oyun da oynarım lakin haftada 1 2 gün bir kaç saat falan yani. Sizin önerdiğiniz sistemi alayım diyorsunuz yani monitör olarak full hd ips panel viewsonic 23.4 inch monitor dusunuyorum. Bu sistem her oyunu çatır catır açar di mi hocam? Bilgi amaçlı soruyorum.

İki sorum daha var laptop ile masaustu arasında kalmıştım. Masaüstü secmekle dogru tercihi yaptım mi sizce? Bu sistem ozelliklerini veren 3kya alabileceğim laptop var mı yoksa.

Son sorum doların düşmesini bekleyeyim mi 3.20 3.17 falan olursa baya düşecek sistem parçaları islemciyi ryzen 5 yapabilirim o zaman diye düsünüyorum. Siz ne düsünüyorsunuz bu konuda

Son düzenleme:
2500-3k bütçem var arkadaşlar.

Genel olarak yazilim programlama ve film icin kullanacagim ara sira oyun oynayabilirim. Sağlam ekran kartı olan her programi agir programlari bile sorunsuzca calistiran bir sistem önerisi istiyorum. Yardimci olur musunuz?

Ek olarak laptop alacaktim masaustunde karar kildim bu fiyat bandindaki laptoplar cok dandik geldi sizce dogru karar mi bu?

Kullanacağın yazılımların hangi bileşenleri kullandığını bilmek de önemli. Ekran kartına yüklenip, güçlü işlemci isteyen bir programda performans alamamak gibi bir durumla karşılaşmamak için dengeli bir ürün oluşturmak gerek. Evinde en azından 1080P bir monitörün varsa masaüstü toplamak mantıklı olabilir. Ama monitör de alacaksan 3000-3200 civarlarında masaüstü ve dizüstü yakın performans verir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı