2500-3500 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
1500-2500

ayt07

Decapat
Daha fazla  
6 yıldır iPhone 5S kullandığım için Android telefonlardan uzak kaldım. Kardeşime telefon alacağım.
1500-2500 TL aralığında, mümkünse bu yıl veya geçen yıl çıkmış, güncellemesi devam edecek olan bir telefon arayışındayım. Günlük kullanılacak ama performans değerinin yüksek olmasını istiyorum çünkü oyun da oynuyor arada sırada. En önemli olan özelliği ise kamera. Mümkünse kamerası "iPhone kamerası" gibi olsun.

Not: Fiyat baremini bilerek böyle yazdım, konu hakkında bilgim yok, istediğim özelliklere göre kısıtlamak istemedim.

Moderatör notu: Konu sahibini bütçesini artırdığı için başlık 2000 TL yerine 2500-3500 TL şeklinde değiştirildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realme 7 3000 TL şu an. Bütçesi bu kadar olan birinin bütçeyi artırma durumu yok.
1500-2500 TL aralığında
2.500 TL yazısını gördüğümden dolayı Realme 7 önermiştim.

2.000 TL bandında General Mobile GM 20 Pro tavsiye ederim, o fiyata güçlü bir işlemciye sahip ve saf Android kullanıyor. General Mobile istemem derseniz TCL 10L, Oppo A73 bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
2 gün önce açmıştım aynı konuyu, fiyat araştırması yaptım. Pazardaki telefonlara baktım. Fiyatı 1000 TL daha artırmaya karar verdim.

6 yıldır iPhone 5S kullandığım için Android telefonlardan uzak kaldım. Kardeşime telefon alacağım.
1500-2500 TL aralığında, mümkünse bu yıl veya geçen yıl çıkmış, güncellemesi devam edecek olan bir telefon arayışındayım. Günlük kullanılacak ama performans değerinin yüksek olmasını istiyorum çünkü oyun da oynuyor arada sırada. Ama ana kriter değil. Menü geçişlerinde kasmasın, sosyal medyayı açtığımda kasmasın yeter. İşlemci sonuçta bunun için var değil mi?

En önemli olması gereken özelliği ise kamera. Mümkünse kamerası "iPhone kamerası" gibi olsun. Eskiden çamur Android kamerası derdik ya hani, işte onun gibi olmasın.

POCO X3 NFC telefonu iyi gibi duruyor ama başka platformlarda "piyasaya pompalanıyor, gereksiz abartılıyor" yazıyor. 120 Hz ekran var.
Mi Note 10 Lite var mesela işlemcisi bir tık altı. AMOLED ekran. (AMOLED ile IPS LED arasındaki farkı tam olarak bilmiyorum.)
Fakat diğer yanda Samsung M21 işlemcisi ile POCO X3 NFC işlemcisini karşılaştırıyorum, Samsung galip geliyor. Oyun kısmında POCO önde sanırım doğru mudur?

Huawei konusunda soru işaretlerim var, Google servisleri dolayısıyla.
Bu arada "500 daha ver (yani 4000) şunu al" gibisinden tavsiye de alabilirim.
Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı