2500-3500TL 750-850W Güç Kaynağı Önerisi

dreambullet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2500-3500 arasında güç kaynağı tavsiyesi verebilir misiniz? Eski konulara baktım ama genellikle fiyat üzerinden gitmişler, konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Aklımdaki modeller bunlar:

RX6700XT ve R5 5600 kullanıyorum, iki monitör var.

Sıralama: RM750x (2021) > C750 > Hydro G Pro ≌ Super GD+(?).

Şimdi kafanızı karıştırmadan detaya girelim.

İlk olarak sistem ile başlayalım. 6700XT ile R5 5600 için fazla uçuk bir harcama olur PSU konusunda. Ben bunlardan bağımsız o sistem için kişisel önerimi yapayım:

Normalde 650W PSU'lar için 2100 TL civarında kesinlikle verilmez derdim ancak dolar 23'ü geçti ve fiyatlar uçtu. Kaliteli bir model, üstteki dörtlü arasında bir yere konumlandırılacaksa Hydro G Pro'nun hemen yanına koyulmalı. Gelelim üstteki dörtlüye:

Alabileceğiniz en iyi 750W ikili zaten RM750x (2021 olmak şartı ile, sizin attığınız da 2021 modeli) ve C750 Gold. Aradaki fiyat farkına değer mi? Kesinlikle değmez. O fiyata almanızı önermem.

Hydro G Pro ise... Zaten stokta yok ki o fiyata alınmamalı. C750 Gold performans olarak kendisinden daha iyi çünkü. Super GD+ ile alakalı detaylı testler elimizde mevcut değil. Ancak Sharkoon'un beğenilen Silentstorm'u ile aynı platformu kullanıyor. O yüzden performans konusunda da aynısı olacağını varsayarsak Hydro G Pro ile denkler diyebiliriz ancak fiyatı berbat ötesi. Alınmamalı. Sonuç ise...

RM650 alıp geçin. 750W istiyorsanız da C750 Gold direkt en iyi seçenek ki 650W fazla fazla yeterli.

Sıralama: RM750X (2021) > C750 > Hydro G PRO ≌ Super GD+(?).

Şimdi kafanızı karıştırmadan detaya girelim.

İlk olarak sistem ile başlayalım. 6700XT ile R5 5600 için fazla uçuk bir harcama olur PSU konusunda. Ben bunlardan bağımsız o sistem için kişisel önerimi yapayım:

Normalde 650W PSU'lar için 2100 TL civarında kesinlikle verilmez derdim ancak dolar 23'ü geçti ve fiyatlar uçtu. Kaliteli bir model, üstteki dörtlü arasında bir yere konumlandırılacaksa Hydro G PRO'nun hemen yanına koyulmalı. Gelelim üstteki dörtlüye:

Alabileceğiniz en iyi 750W ikili zaten RM750X (2021 olmak şartı ile, sizin attığınız da 2021 modeli) ve C750 Gold. Aradaki fiyat farkına değer mi? Kesinlikle değmez. O fiyata almanızı önermem.

Hydro G PRO ise... Zaten stokta yok ki o fiyata alınmamalı. C750 Gold performans olarak kendisinden daha iyi çünkü. Super GD+ ile alakalı detaylı testler elimizde mevcut değil. Ancak Sharkoon'un beğenilen Silentstorm'u ile aynı platformu kullanıyor. O yüzden performans konusunda da aynısı olacağını varsayarsak Hydro G PRO ile denkler diyebiliriz ancak fiyatı berbat ötesi. Alınmamalı. Sonuç ise...

RM650 alıp geçin. 750W istiyorsanız da C750 Gold direkt en iyi seçenek ki 650W fazla fazla yeterli.

Çok teşekkürler, şunu da belirtmeliyim, şu an bu sistemde eski sisteminden kalan Corsair CV550'i kullanıyorum, o yüzden 650W almak istemiyorum.

Çok teşekkürler, şunu da belirtmeliyim, şu an bu sistemde eski sisteminden kalan Corsair CV550'i kullanıyorum, o yüzden 650W almak istemiyorum.

Rica ederim. O zaman C750'yi 3000 TL sınırını aşmadan hemen alın derim.

Edit: 2022 modeli mi bakıp geleyim bir. 2019 ise RM serisinden bile daha alt seviye çünkü performans anlamında.

@dreambullet evet baktım, EU koduna sahip 2022 üretimi modeli. 2019 modelinden daha iyi. Bir iki eksiğini de kapatıyor üstelik. Alın.

Son düzenleme:
Rica ederim. O zaman C750'yi 3000 TL sınırını aşmadan hemen alın derim.

Edit: 2022 modeli mi bakıp geleyim bir. 2019 ise RM serisinden bile daha alt seviye çünkü performans anlamında.

@dreambullet evet baktım, EU koduna sahip 2022 üretimi modeli. 2019 modelinden daha iyi. Bir iki eksiğini de kapatıyor üstelik. Alın.
Merhaba tekrar, tavsiyeniz üzerine C750'i nays ile 250tl indirimli olarak 2650 TL ye aldım. Ancak aklıma bir şey takıldı, piyasada NP C750m diye bir model de var. Bu 2019 versiyonu dediğiniz model mi? Benim aldığım C750 PA.

Benim aldığım C750 PA.

Tam model kodunu atar mısınız? Gerçi 2019 versiyonu bile olsa -ki o da gayet iyi- 750W doğru düzgün PSU yok zaten o fiyata başka. Her halükarda onu alacaksınız.

Bir de 2019 modellerini daha shiplemezler diye düşünüyorum. US veya EU, Amerika ve Avrupa ismini belirtiyor da olabilir. Model kodu şu mu:

PA-7G1BB-US​

Evet tam olarak öyleymiş. US ve EU kıta isimlerini belirtiyor. PA olan 2022, NP olan 2019 modeli ki zaten NP olan modeli neredeyse yok şu an stoklarda. Olanlar da 6000 TL civarı.

Amazon yine parantez içinde 2022 diye belirtmiş PA modeli için. Güzel.

Şimdi platform komple farklı. Bu yüzden 2019 modelinde olan 1-2 eksiğini kapatıyor. Üstüne genel performansı da daha iyi 2022 modelinin.

Son düzenleme:
Tam model kodunu atar mısınız? Gerçi 2019 versiyonu bile olsa -ki o da gayet iyi- 750W doğru düzgün PSU yok zaten o fiyata başka. Her halükarda onu alacaksınız.

Bir de 2019 modellerini daha shiplemezler diye düşünüyorum. US veya EU, Amerika ve Avrupa ismini belirtiyor da olabilir. Model kodu şu mu:

PA-7G1BB-US​

Evet tam olarak öyleymiş. US ve EU kıta isimlerini belirtiyor. PA olan 2022, NP olan 2019 modeli ki zaten NP olan modeli neredeyse yok şu an stoklarda. Olanlar da 6000 TL civarı.

Amazon yine parantez içinde 2022 diye belirtmiş PA modeli için. Güzel.

Şimdi platform komple farklı. Bu yüzden 2019 modelinde olan 1-2 eksiğini kapatıyor. Üstüne genel performansı da daha iyi 2022 modelinin.
Aldığım model bu hocam, NZXT C750 PA-7G1BB-EU 750W 80+ Gold Modüler Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

Bu arada şu modeller nasıldır, iade edip almaya gerek var mı?

Tamam doğru. 2022 modeli.

İade etmenize gerek yok. O modeller bundan daha alt seviye. Alabileceğiniz en iyi güç kaynağını aldınız zaten.
Malum, günümüzde bir şeyler satın almak iyice zorlaşıyor. Alırken de en iyisini almaya çalışıyorum. Çok teşekkür ederim, sorduğum sorulara nezaket ve anlayışla cevap verdiniz. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı