2500 - 4000 TL arası Müzik/Oyun kulaklığu önerisi

eguvnr

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Kasa: Corsair 5000D Airflow
• Anakart: Gigabyte Z390 GAMING X
• Ekran Kartı: ROG Strix GeForce RTX 3060
• İşlemci: Intel Core i7 9700K
• Ram: GSkill Trident Z Rgb Led 3600Mhz (4x8GB)
• HDD: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB
• SSD: Toshiba 480GB 555/540MB/s SATA3 2.5"
• Sıvı Soğutucu: CORSAIR Hydro Series H45
• PSU: Rampage ETX-750-1 750W 80 Plus Gold
Meslek
Game Developer
Arkadaşlar merhaba.
Şu an CM MH751 kulaklğım var. Ses yüksekliği ve bass tiz dengesi benim için yeterli. Fakat kulaklığın sağ tarafı az ses vermeye başladı ben de yenı bır kulaklık arayışına giriştim. Yeni model alacakken biraz daha üst segment bir kulaklığa geçiş yapmak istiyorum.

Bilgisayar başında günde ortalama 15 saat kadar vakit geçiriyorum. Bu süre zarfında sürekli olarak müzik dinliyorum.
Müzikleri aşırı yüksek sesle dinlemiyorum. Bass tiz dengesi iyi olan aynı zamanda da oyunlarda iyi performansı ortalama üzeri bir kulaklık arıyorum.
HyperX QuadCast mikrofonum var bu sebepten mikrofonu benim için önemli değil.
Kablolu veya kablosuz olması fark etmez.
Uzun ömürlü ve uzun kullanımda kafada ağrı yapmayacak bir kulaklık öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yurt dışından getirebilecek tanıdığın varsa Anker Soundcore Q45 güzel bir kulaklık, Türkiye'de satışı yok şu anlık. 3000TL civarında (150 euro/dolar, ülkeye göre değişiyor)

Türkiye'de Q30 modeli satılıyor, 2500TL o da. Q35'te satılıyor ancak 3300TL, Q45'ten daha pahalı yani. Türkiye'de 4000 civarına gelebilir Q45.

Eğer yurt dışından getirebilecek tanıdığın varsa Anker Soundcore Q45 güzel bir kulaklık, Türkiye'de satışı yok şu anlık. 3000TL civarında (150 euro/dolar, ülkeye göre değişiyor)

TR de var hocam. Hepsiburada'da var. 4000 TL fiyatı var ama kalitesi o fiyata değmez. Arkadaş oyun için de istemiş. Stereo kulaklık. Bana göre ederi 500 TL'yi geçmez.

Türkiye'de Q30 modeli satılıyor, 2500TL o da. Q35'te satılıyor ancak 3300TL, Q45'ten daha pahalı yani. Türkiye'de 4000 civarına gelebilir Q45.

TR de Q45 var. https://www.hepsiburada.com/anker-s...3040-anker-turkiye-garantili-pm-HBC00003NM900

TR de var hocam. Hepsiburada'da var. 4000 TL fiyatı var ama kalitesi o fiyata değmez. Arkadaş oyun için de istemiş. Stereo kulaklık. Bana göre ederi 500 TL'yi geçmez.

TR de Q45 var. https://www.hepsiburada.com/anker-s...3040-anker-turkiye-garantili-pm-HBC00003NM900

Görmemişim teşekkürler, 60 saat kullanım süresi sunan Hi-Res Bluetooth bir kulaklığa 500TL'yi geçmez demek biraz abartı olmuş 😅 7.1 fazla önerilmiyor zaten. Stereo daha çok öneriliyor hatta artık.

Görmemişim teşekkürler, 60 saat kullanım süresi sunan Hi-Res Bluetooth bir kulaklığa 500TL'yi geçmez demek biraz abartı olmuş 😅 7.1 fazla önerilmiyor zaten. Stereo daha çok öneriliyor hatta artık.

Hocam üst düzey Surround'lar oyunlar için çok daha iyi. Ama bu kişisel tercih ama ben asla almam.

Oyun için olduğunu görmemişim zaten, müzik/film için önermiştim. Dediğiniz gibi oyuncu kulaklığı baksa daha iyi olur, gecikme süresi sıkıntı olur yoksa. Kablosuyla gecikme olmuyor ancak kabloyla kullanılacaksa Bluetooth kulaklık almanında anlamı kalmıyor.

Oyun için olduğunu görmemişim zaten, müzik/film için önermiştim. Dediğiniz gibi oyuncu kulaklığı baksa daha iyi olur, gecikme süresi sıkıntı olur yoksa. Kablosuyla gecikme olmuyor ancak kabloyla kullanılacaksa Bluetooth kulaklık almanında anlamı kalmıyor.

Oyun için demese zaten hocam Beats filan güzel gider. Onu önerirdim ama oyun ve müzik için bu işin zirvelerinden G PRO X

FPS oyunlarında esporcular da surround kullanıyor diye biliyorum. 7.1 olmasa da olur sanki.

Hocam hiç sağı solu araştırma. Alıyorsun 1 tane Logitech G PRO X keyfini çıkarıyorsun. Şimdiden hayırlı olsun.
Bu model benım de radarımda fakat şikayetçisi çok. Siz kullandınız mı? Artı ve eksilerini yazabilir misiniz?

FPS oyunlarında esporcular da Surround kullanıyor diye biliyorum. 7.1 olmasa da olur sanki.

Bu model benım de radarımda fakat şikayetçisi çok. Siz kullandınız mı? Artı ve eksilerini yazabilir misiniz?

Bu kulaklığı kullanıyorum. 2 yıl kullandıktan sonra bozuldu. Benden kaynaklı ama sonra gittim aynısından 1 tane daha aldım. Mikrofon kalitesi muazzam. Ses kasma konusunda dünyanın en iyilerinden. Deri kılıfı vs her şeyi özenli geliyor. Eksisine gelecek olursam eğer Gaming kulaklık bu. Yani bir 20 000 TL'lik DJ kulaklığı gibi müzik kalitesi beklemeyin. Ama Gaming'ler arasında en iyisi açık ara bu. Modüler bir kulaklık. Kablosu kopsa bile tak çıkarla yenisini alıp değiştirebilirsin. Hep üst düzey kulaklıklar aldım. Artemis Spectrum mesela Logitech'in en iyi 2. kulaklığı. Ondan buna geçince arada uçurum olduğunu hissettim.

FPS oyunlarında esporcular da Surround kullanıyor diye biliyorum. 7.1 olmasa da olur sanki.

Eksik bir bilginiz var hocam. Esporcular Logitech G PRO X kullanıyor. Surround kullanıyorlar. Bknz CS:GO'nun espor takımlarına. Genelde G PRO X'ya da HyperX Cloud 2 ama G PRO X daha kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı