2500 Liralık i5 6500 Sistem

Sanaldeli

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: H170 Gaming M3
İşlemci: Intel Core i5 6500
Bellek: Kingston Hyperx Fury 1x8 2133
İşlemci Soğutucu: Silverstone AR01
Kasa: Corsair Carbide Spec-01
Güç Kaynağı: (bunu siz söylerseniz sevinirim)
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200rpm
SSD: Samsung 750 EVO 250gb
Ek Kasa Fanı: 2x TX 12cm Siyah Fan + 2x Silverstone 12cm Kırmızı Ledli Fan
Ekran Kartı: ATI Radeon Hd5750(geçici)

Arkadaşlar değinmek istediğim konu bu kasayı alırken amacım video çekerken kasma sorunu yaşamamak. Yeni nesil oyunları gereksinimlere bakmadan satın alıp oynamak.
Aynı zamanda kırmızı-siyah renk şemasından da ayrılmak istemiyorum.

Ekran kartı konusunda bu yıl bütçem yetmediği için bütçemin yettiği kadarıyla ekran kartsız bir sistem toplayacağım ve eski bilgisayarımdaki ATI Radeon Hd5750 ekran kartını takacağım. Seneye de MSI GTX 970 alacağım.

Güç kaynağında kararsız kaldım, kaç Watt almam gerektiğinde yardımcı olabilir misiniz?
Ayrıca sistem nasıl? Şimdiden sağolun :)

High Power Element Bronze II 600W, 80+ Bronze Güç Kaynağı
Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı
Soğutucu almayıp 2 modül Kingston Hyperx Fury alsan daha iyi olur. Ek kasa fanı almana gerek yok ama sen bilirsin. Bazı şeyler lükse kaçmış onları çıkarsan GTX 950 alabilirsin. İleride sağlam bir ekran kartı alacağım diyorsan pascal piyasaya gelecek 970 yerine 1070 alırsınız. Büyük ihtimal bu kartlar 75 watt güç tüketecek.
Stok fanı tercih etme istememe sebebim çok ses çıkarması. Videolar arkada renderlanırken genelde ödev yapıyorum ve stok fanın sesi yüzünden de odaklanamıyorum.

Dediğim gibi gelecekte daha iyi ekran kartı alacağım ve evet 970 yerine 1070 daha avantajlı olacak duruyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı