2500 liraya kadar DSLR fotoğraf makinesi önerisi

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar iyi geceler. Oppo A9 2020 telefonum ile amatör olarak fotoğrafçılık yapmaya çalışıyorum fakat gerçekten yetersiz gelmeye başladı. 2500 lira komik bir rakam mı gerçekten bilmiyorum, çünkü piyasa hakkında çok bilgim yok. Grafikerim ve fotoğrafçılık hakkında da bilgim var. Fakat gerçekten DSLR fotoğraf makinelerinden pek anlamıyorum. Bana eğer varsa sıfır, yoksa ikinci el olarak bu fiyat civarlarında işimi görecek bir ürün önerme şansınız var mı? DSLR cihazların hepsinde oluyor mu bilmiyorum ama RAW formatında çekim yapması benim için çok önemli. Zira çektiğim RAW formatlı fotoğrafları camera RAW üzerinden isteğime göre düzenlemek istiyorum. Ayrıca ekranı hareket ettirilebilir olursa çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
2500 TL'ye profesyonel bir DSLR bulmanız zor ancak giriş seviyesi olarak bildiğim birkaç tane kamera var

Hepsini amozon.com/trden temin etme imkanıda var

2 adet önerim var

1.Cnon eos 600D (Eski bir model 2.elini rahatlıkla 2500'ün altına bulursunuz (Kullanımı: Daha çok anı biriktrmek, manzara fotoğrafları, NOt: Vlog tarzı şeyler çekmek için uygun bir kamera değil eğer video çekcekseniz kamera şart.

2.Nikon D5500 (fiyatı artmış olabilir)
2500 liraya 2.el alablirsiniz fotoğraf kalitesi cannon eos dye göre daha kötü fakat kamerada daha fazla fonksiyon bulunuyor

(İkisini tavsşye ederim)

2500 TL'ye profesyonel bir DSLR bulmanız zor ancak giriş seviyesi olarak bildiğim birkaç tane kamera var

Hepsini amozon.com/trden temin etme imkanıda var

2 adet önerim var

1.Cnon eos 600D (Eski bir model 2.elini rahatlıkla 2500'ün altına bulursunuz (Kullanımı: Daha çok anı biriktrmek, manzara fotoğrafları, NOt: Vlog tarzı şeyler çekmek için uygun bir kamera değil eğer video çekcekseniz kamera şart.

2.Nikon D5500 (fiyatı artmış olabilir)
2500 liraya 2.el alablirsiniz fotoğraf kalitesi cannon eos dye göre daha kötü fakat kamerada daha fazla fonksiyon bulunuyor

(İkisini tavsşye ederim)
Sahibinden'de 2. el DSLR cihazlara bakıyordum, 3000 lira ve İstanbul içi olacak şekilde filtreleme yaptım. 2500-2600 TL civarında bir çok ilan ve model çıktı karşıma. Bunlara paralel olarak 2. el önerebileceğiniz başka modeller var mı?

O paraya ikinci el Samsung NX300 yada NX3000 alıp aynasız makine kullanmanızı tavsiye ederim. Yanına da Samsung 30 mm f2 lens de alırsınız. Hala para bile kalabilir elinize.

İşiniz Fotoğrafa başlama olacak ise 100D ve 600D Tavsiye ederim. Bütçeye göre 700D vs alınabilir. Canon Kullanması daha basittir. İlerleyen zamanda aynasız bir makineye geçmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı