2500 TL Anakart, Bellek ve İşlemci Tavsiyesi

Arkadaşların attığı Ryzen 2600 veya 2600X’li sistemler oldukça iyi. Sadece anakart olarak MSI B450 Tomahawk öneririm. Ayrıca elinizde görüntü alabileceğiniz bir kart var mi? Bu işlemcilerden alamazsınız görüntü. G olanlardan alabilirsiniz ama onlarda 2600’e göre düşük işlemciler. Ek olarak bellek seçiminde XPG gibi markalara kaymanızı önermem.
Xpg nedir?
Anakart olarak Tomahawk ın gaming plus dan farklı bir tarafı yok rgb ışıkları falan filandan ve birkaç çıkış extrası dışında
Ekran Kartı daha sonra alacağım eski kartımla devam edeceğim
İşlemci r5 2600 olur büyük ihtimal

Xpg nedir?
Anakart olarak Tomahawk ın gaming plus dan farklı bir tarafı yok rgb ışıkları falan filandan ve birkaç çıkış extrası dışında
A-Data’nın bellekleri yani. Bence kaliteli değiller diğer markalara göre. USB C yok diye biliyorum Gaming Plus’ta. İleri ki zamanlarda kullanılacağından dolayı bence USB C girişi bulunan anakart tercih etmek daha mantıklı.

Xpg nedir?
Tomahawk B450 serisi anakartlar içindeki en iyi anakarttır. OC yapmaya daha elverişlidir. Soğutma bakımından da en iyisini sunan anakarttır kendisi.

Tomahawk B450 serisi anakartlar içindeki en iyi anakarttır. OC yapmaya daha elverişlidir. Soğutma bakımından da en iyisini sunan anakarttır kendisi.
Tomahawk alacağım zaten, ben aralarında çok ciddi fark olmadığından bahsetmiştim
Aslında kuracağım sistem aşağı yukarı belli de buraya daha çok fikir almak için konu açtım

Tomahawk alacağım zaten, ben aralarında çok ciddi fark olmadığından bahsetmiştim
Aslında kuracağım sistem aşağı yukarı belli de buraya daha çok fikir almak için konu açtım
Ryzen 5 2600, 16GB 3000MHz RAM, B450 anakart olacağı belli zaten bu fiyata 😁 İyi günlerde kullanın.

MSİ B450M GAMİNG PLUS bu anakartı düşünüyorum

İşlemci olarak Apu düşünüyorum 2400g yani anakart Msi B450 gaming

Bir arkadaşın önerisi Intel tabanlı düşündüğüm bir başka sistem:

"I5 8400

Asrock b360m fata1ty performance

Adata xpg gammix d10 8gb 3000mhz"

Aslında intel topla ve unut sistemine sahip Amd gibi tökezleyip bana 3-5 sene sonra güçlü bir ekran kartı karşısında darboğaz yaşatmaz diye düşünüyorum
Phenom II x6 1090t ağzım yandı 6 çekirdekli işlemci tek çekirdek gibi çalışıyor bu işlemci ile battelfield 1 oynayanlar daha doğrusu oynayamayanlar ne dediğimi anlamıştır
Yapamıyorsan bırak kardeşim işlemci üretmek zorunda mısın ekran kartı ile devam et sen
Normalde Intel taraftarıyım ama düşük bütçeli sistemde AMD taraftarıyım. Intel alacaksanız 9.cu nesil i5 veya en az 7.ci nesil i7 alın.

İçinden geleni gideni bilemem de kardeşim bu zamanda para kolay kazanılmıyor bu bütçeye anca bu sistem yazıp sırıtıyorsun
Tavsiye vermek istediğin daha yüksek bütçeli sistemler varsa onlarla ilgilen sen sarmadıysa

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı