2500 TL APU sistem tavsiyesi

sivurant

Hectopat
Yazilim öğrenmek ve nadir de olsa CS:GO ve GTA 5 girmek icin bilgisayar toplayacağım.

Elimde hazırda Powerboost'un 350Watt PSU ve kasa bulunmakta.

Donanım parçaları seçiminde kararsiz kaldim. Sistemi maksimum 3 yil sonra degiştiririm. Pek fazla da pahalıya kaçmak istemiyorum. Butcem 2500 (zorlayarak). Ekran karti olmamasının sebebi guncel oyunlarla pek aram olmadığından ama ekran kartlı ucuz sistem varsa yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2357 TL. Bütün parçaları iyi. Bu fiyata böyle bir sistem toplayamazsın. APU'ya gerek yok. Hatta istersen 100 liraya işlemciyi 1400'e yükseltebilirsin.

2357 TL. Bütün parçaları iyi. Bu fiyata böyle bir sistem toplayamazsın. APU'ya gerek yok. Hatta istersen 100 liraya işlemciyi 1400'e yükseltebilirsin.
İkisi de olursa çok iyi olur almışken:
Screenshot_20200323_021116.jpg

Bence işlemci yükseltmesine gerek yok, aynı işlemciyi RX 570 ile kullanıyorum. Herhangi bir darboğaz ve işlemci yetersizliği söz konusu değil. Yani RX 560'a kolayca yetecektir o işlemci. RAM yükseltirse çok daha iyi olur. Güncel oyunlardan yediğim tek darbe, az RAM kullanmam. Aldıktan sonra güncel oyunları kolayca oynarsınız ancak keşke 16GB RAM yapsaydım diyebilirsiniz.

Bence işlemci yükseltmesine gerek yok, aynı işlemciyi RX 570 ile kullanıyorum. Herhangi bir darboğaz ve işlemci yetersizliği söz konusu değil. Yani RX 560'a kolayca yetecektir o işlemci. RAM yükseltirse çok daha iyi olur. Güncel oyunlardan yediğim tek darbe, az RAM kullanmam. Aldıktan sonra güncel oyunları kolayca oynarsınız ancak keşke 16GB RAM yapsaydım diyebilirsiniz.
Arkadaşlar Konu sahibi oyun oynayacağını, yazılım öğrenmek için toplayacağını söylemiş. Siz hala oyun için sistem öneriyorsunuz.

Arkadaşlar konu sahibi oyun oynayacağını, yazılım öğrenmek için toplayacağını söylemiş. Siz hala oyun için sistem öneriyorsunuz.

Kardeşim bir şey sorabilir miyim? Aynı sistemi ben de aldım. Windows kurulumunu nasıl yapacağız? Konu hakkında pek bir bilgim yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bir şey sorabilir miyim? Aynı sistemi ben de aldım. Windows kurulumunu nasıl yapacağız? Konu hakkında pek bir bilgim yok maalesef.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Microsoft'un sitesinden Media Creation Tool uygulamasını indirin ve uygulamadan flash diskinizi seçip inmesini bekleyin. ISO dosyasını otomatik olarak indirip flash diske yazıyor. Ondan sonra BIOS'a geçip boot kısmından flash diskinizi ilk sıraya alıp F10 tuşuna tıklayın. Windows kurulumu başlayacaktır.
Microsoft'un orijinal uygulaması varken Rufus ile uğraşmayın derim ben.
@Taylor Swift Fan Cl

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı