2500 Tl Bütçeye Sistem Topluyorum

Raichu

Hectopat
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Artık 6 yıllık emektarla yolun sonuna geldik. Ben de yeni bir sistem toplamayı zaten istiyordum. Ailemle görüştüm 2500 Tl bütçe ayırabileceklerini söylediler. Hazır doğum günümde bu hafta sonu. Bende 2500 Tl daha önce forumda ki bilgili abilerim den görerek kendi çapımda bir sistem topladım. Monitörüm VGA girişli olduğundan yeni bir monitöre de ihtiyacım var.

Ayrıca sistemi oyun oynamak için topluyorum. Stok fanlar yeterli olur mu yoksa ayrı olarak fanda almalı mıyım ? Sizinde önerdikleriniz onun yerine bunu al dedikleriniz var lütfen ekleyin.
wOpPRP.png

30% indirim 2660 tl.
21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Geniş Ekran - Monitörler - Vatan Bilgisayar
R9 280X Gaming 3G BF4 GDDR3 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - PCI-E - Ekran Kartları - Vatan Bilgisayar
M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - AMD Uyumlu - Anakartlar - Vatan Bilgisayar
4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar
FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - 938 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar
HYPER T4 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - İşlemci - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar
RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Middle Tower - Bilgisayar Kasaları - Vatan Bilgisayar
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - 3.5 Diskler - Harddisk - Vatan Bilgisayar

- - - Güncellendi - - -

Şimdi H87 çok H81 yeter, 400R 750W çok fazla, ekran girişi vga, arkadaş oyun oynayacak ram azaltıp ekran kartını R9 280X yapılmalı, sistem Amd olursa daha iyi olur.

- - - Güncellendi - - -

AlphaPC arkadaşım vga girişli monitör önermiş arkadaşın kendisinde var zaten vga girişli monitör artık önerilmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
AlphaPC kardeşim önerdiğin sistemde ki ekran kartında VGA çıkışı yok monitör de ise sadece VGA var. Ekran kartı hariç neredeyse benim topladığım sisteme çok yakın bir sistem. Onur kardeşim senin sistemde moderatorümüzün dediği gibi biraz dengesiz geldi bana. Bu sistemi alayım mı yoksa düzeltmem gereken kısımlar var mı arkadaşlar ?

AlphaPC kardeşim önerdiğin sistemde ki ekran kartında VGA çıkışı yok monitör de ise sadece VGA var. Ekran kartı hariç neredeyse benim topladığım sisteme çok yakın bir sistem. Onur kardeşim senin sistemde moderatorümüzün dediği gibi biraz dengesiz geldi bana. Bu sistemi alayım mı yoksa düzeltmem gereken kısımlar var mı arkadaşlar ?

O sistemi ben toplamadım ki. Syper arkadaşımızın topladığı bir sistem. İsterseniz E.Kartını R9 280X yapıp monitörü sizin seçtiğiniz monitörle değiştirebiliriz.

Ekran kartını DVI-I'dan VGA'ya bağlayabilirsiniz, sorun bu değil. Önemli olan DVI-D ya da HDMI girişine sahip bir monitör almak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı