2500 TL DDR4 Anakart-İşlemci-RAM Önerisi

İşlemci Ryzen 5 3600 de karar kıldım, yalnız anakart olarak sağlam ve ileriye dönük upgrade yapabileceğim bir anakart bulamadım sadece biraz araştırıp bir kaç seçenek buldum ama Chipset olarak b450 mi x470 mi almak mantıklı?

ASUS ROG STRIX X470-F GAMING
MSI X470 GAMING PRO CARBON
Fatal1ty X470 Gaming K4
GIGABYTE B450 AORUS Elite
MSI B450 GAMING PRO CARBON AC
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
İşlemci Ryzen 5 3600 ve Anakart olarak da Asus rog strix x470-f gaming olarak seçtim işlemci için güncelleme yapmak gerekiyormu bu kartı?
İşlemci Ryzen 5 3600 ve Anakart olarak da Asus rog strix x470-f gaming olarak seçtim işlemci için güncelleme yapmak gerekiyormu bu kartı?
İşlemci Ryzen 5 3600 de karar kıldım, yalnız anakart olarak sağlam ve ileriye dönük upgrade yapabileceğim bir anakart bulamadım sadece biraz araştırıp bir kaç seçenek buldum ama Chipset olarak b450 mi x470 mi almak mantıklı?

Fatal1ty X470 Gaming K4
Ryzen 5 3600, Asus B450-F Gaming ve 2x8 GB Crucial 3000 Mhz RAM'ı toplamda yaklaşık 2700'ye aldım. Anakart seçiminde daha ucuz bir model de seçebilirsiniz. 2500 TL'ye böyle bir üçlü alınabilir. Bence fiyat/performans açısından da en uygun olanı da budur.
Aynı anakartı ve işlemciyi alacağım acaba siz aldığınızda direk kurulumunu yaptınızmı yada bios güncellemesine ihtiyaç varmı?

Son düzenleme:
Arkadaslar daha bilgilidir ben fiyat adicisindan
Sinerjiden 3600 1340
Nanokatalogda. B450 prime plus 600
QP den D30 2*8 3000 mhz 500 ram derim

Fatal1ty X470 Gaming K4

Aynı anakartı ve işlemciyi alacağım acaba siz aldığınızda direk kurulumunu yaptınızmı yada bios güncellemesine ihtiyaç varmı?
O anakarta o kadar para vermek yerine ucuz bir X570 anakart al. Yaklaşık aynı fiyata yeni teknolojiler sunuyor. 3. nesil için X570 dışında bios güncellemesi lazım diye biliyorum.

Anakartla ilgili net bilgi alamadığım için beklemeye aldım ama B450 Tomahawk alacak gibiyim..
İleri düzey overclock yapacak mısın ?
İleride R9 takma gibi bir planın var mı ?

Cevabın hayır ise her B450 işini görür ama 4 RAM slotu olmasına dikkat et.

Cevabın evet ise ucuz bir X570 anakart bak derim.

Overclock yapacak mısın ?
İleride R9 takma gibi bir planın var mı ?

Cevabın hayır ise her B450 işini görür ama 4 RAM slotu olmasına dikkat et.

Cevabın evet ise ucuz bir X570 anakart bak derim.
Aynen ileriye dönük upgrade yapacağım bi kart almayı planlıyordum ama bilgili arkadaşlar konuya pek dahil olamadı galiba o yüzden kararsız kaldım ☺
En sonunda kendimce karar verip MSI MPG X570 Gaming Edge WiFi modelini aldım pazartesi elime ulaşacak inşallah.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı