2500 TL Dizüstü Önerisi

Saidac

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bilgisayar almak istiyorum arkadaşlar. Bütçem 2500TL. Pcdepo.com'da gördüğüm birkaç MSI var. 4 ve 5. nesil işlemcileri var. Örnek:

MSI NB GE62 2QL(Apache)-608XTR Notebook - en ucuz msı Notebook modelleri, 2QL-608XTR fiyatları, Msı GE62 2QL-608XTR Notebook fiyatları, Msı GE62 , 2QL-608XTR Notebook, 2015 yılına özel Msı Notebook, en ucuz fiyat da Msı Notebook, oyun performanslı Msı Notebook modeli,

Oyun oynamak istiyorum. GTA 5, Call of vs. çok üst düzey grafiğe gerek yok, olsa iyi olur ama bu bütçeye olamaz zaten. Orta ayarlarda veya biraz üstü bir grafik yeter. Onun dışında dizi film.

Velhasıl bu işlemci nesilinin oyun performansında bir etkisi var mı? 4. nesil olmasının bana ne gibi dezavantajı olur? Ya da bu bütçeye önerebileceğiniz leptop var mı? Teşekkürler şimdiden.

İlk olarak pcdepo satışını 2015 yılında durdurdu.(Hakkımızda kısmında belirtilmiş)
İkinci olarak leptopda 4. Nesil işlemci demek eskii ekran kartı çipi demek.
Örn: 4xxx işlemci,gtx 8xx ekran kartı.
4. Nesil i5 ve i7 oyunlarda seni üzmez ama ekran kartına dikkat etmen lazım.
Üstüne birde ssd takarsın.[emoji106]
Ama yinede kampanyaları takip edip yeni nesil ürün almanı tavsiye ediyorum.
Amazon.de gözat derim.[emoji106]

@yavuzhasbal @58528 hocam bütçem üst limit 2500tl. u serisi i5 i7 işlemci önerir misiniz. u işlemcilerin ultrabooklar için tasarlanmış olduğunu ve performans olarak düşük kaldığını okudum. genelde oyun için önermiyorlar ama ben de üst düzey bir oyun performansı beklemiyorum.. ama iki söylenti var: 1) i5 serisinde u'lar 4 çekirdek ve performans olarak bi sıkıntı yok. i7 de u sıkıntı diyorlar. 2) bi iki yerde u işlemcili laptop alan birkaç kişi oyunlarda ortalama grafikte akıcılığı elde ettiklerini ve ısınma olmadığını söylüyorlar. bunlar doğru mudur. teşekkür ederim.

ya da ikinci el alınır mı laptop? önerir misiniz? ;

ASUS İ7 4720HQ 3.60GHZ+1TB SHDD HDD GTX 950M 4G HARİCİ 8G RAM - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 405703891

LENOVO İ7 4702MQ 3.50GHZ NVİDİA ÇİFT EKRAN KARTLI 4GB 256BİT - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 290113497

LENOVO Y50-70 GAMİNG İ7(4.NSL)+GTX860M 4GB 128 BİT +8RAM+1TB FHD - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 415758722

@Saidac
U serisi işlemciler düşük güç tüketimi için tasarlanmıştır.
Çekirdek sayısı,çekirdek hızı hatta önbellekten de kısarak az enerji harcar ve pil ömrünü uzatır.
U serisini hiç kullanmadım ama geneline bakıldığında işlemci ve ekran kartı seni oyunda tatmin etmez diye düşünüyorum.
2500 tl veripde performans sorunu yaşamanı istemem.
Bütçeni biraz daha yükseltmeni önriyorum.

@Saidac
U serisi işlemciler düşük güç tüketimi için tasarlanmıştır.
Çekirdek sayısı,çekirdek hızı hatta önbellekten de kısarak az enerji harcar ve pil ömrünü uzatır.
U serisini hiç kullanmadım ama geneline bakıldığında işlemci ve ekran kartı seni oyunda tatmin etmez diye düşünüyorum.
2500 tl veripde performans sorunu yaşamanı istemem.
Bütçeni biraz daha yükseltmeni önriyorum.
attığım linkler için bir şey söyleyebilir misin? ikinci el alınır mı sence?

1. Ürün orta ayarlarda birçok oyunu oynatır.Diğerlerini tavsiye etmem.
2.el ürün alınır mı garantisi faturası varsa testini aman diyim dikkatli yap ve öyle al.
Onun dışında bütçeni yükseltip 9 taksit yapıp alabileceğin ve o 9 ay içerisinde birikim yapabileceğini düşünüuorum.
Acele etme bence 1 kere al iyi bir cihaz al.

1. Ürün orta ayarlarda birçok oyunu oynatır.Diğerlerini tavsiye etmem.
2.el ürün alınır mı garantisi faturası varsa testini aman diyim dikkatli yap ve öyle al.
Onun dışında bütçeni yükseltip 9 taksit yapıp alabileceğin ve o 9 ay içerisinde birikim yapabileceğini düşünüuorum.
Acele etme bence 1 kere al iyi bir cihaz al.
eyvallah. teşekkürler hocam. biraz daha beklesem iyi olucak dediğin gibi. belki dolar da düşer Referandumdan sonra.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı