2500 TL GTX 770 Sistem

Şimdi 2 sene sonra i7 skylake takmak için bu anakartı şimdi alırsam 2 sene sonra yeni bi teknoloji çıkar anakart uyumsuz olur pinleri yada ne bileyim şuanın i7 skylakesi 2 sene sonra eskimiş olur :D

Ben bu sisteme i3 skylake taksam olmaz mı ? :D
GTX 970 varken İ3 Skylake'i tercih etmemeni tavsiye ederim.
Hem benim dediğim 3.000 TL lik sistemi alırsan 5-10 yıl rahat edersin. Hem anakart çok güncel olduğu için 3-4 yıl boyunca 1151 pin dervi devam edeceğinden hiç bir sıkıntın olmasın.

Üstelik 2-3 sene sonra İ-7 6700K ile değiştirirsen hiçbir render veya oyuda zerre sıkıntı çekmezsin.

@Ali57 "K" ibaresi olmayanlarda bulunuyor stok sogutucu araştırabilirsin.
"K" ibaresi bulunanlar Over Clock yapılıyor ya o yüzden büyük ihtimal koymamışlardır çünkü İntel'in stok soğutucusu aşırı yetersiz.

Şimdi ben bu i5 li sstemi alırsam oyun ve renderda 2-3 sene sonra i7 ye mi geçmem gerekecek ? birde sondaki t ibaresi ne oluyor ? Birde bu anakartı alırsam 170 cipsetliyi 3 sene sonra i7 ye geçmeye karar verirsem zaten hdd ler 1 sene sonr ayavaşlıyo bu anakrttada performan düşmesi olur mu ?

Eee ne düşünüyorsunuz? Hangi sistemi seçeceksiniz?

Şimdi ben bu i5 li sstemi alırsam oyun ve renderda 2-3 sene sonra i7 ye mi geçmem gerekecek ? birde sondaki t ibaresi ne oluyor ? Birde bu anakartı alırsam 170 cipsetliyi 3 sene sonra i7 ye geçmeye karar verirsem zaten hdd ler 1 sene sonr ayavaşlıyo bu anakrttada performan düşmesi olur mu ?
Hayır İ7 'ye geçmenize gerek yok. Ama geçerseniz daha iyi olur. Ama İ5-6500 yerine 6600 almanızı tercih ederim. Uzun süre kullanacağınız için size daha iyi performans sağlayacaktır.

Şimdi sistem tadından yenmez.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-12-14-23-09-50.png
    Screenshot_2015-12-14-23-09-50.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 204
  • Screenshot_2015-12-14-23-09-55.png
    Screenshot_2015-12-14-23-09-55.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 172
Şimdi sistem tadından yenmez.
Haklısın, gayet güzel ama işlemcinin İ5 6600 olması tercihimdir çünkü anlaşılıyor ki xgen bu sistemi bayağı uzun bir zaman kullanacak. Birde sistemi render için de kullanacağı için işlemciye ağır yük binecektir. Bu zamanlarda da İntel'in stok soğutucusu yetersiz kalacaktır. 100-150 TL lik bir de işlemci soğutucusu alması ve ekran kartını da MSİ'ın GTX 970'i ile değiştirilmesi daha uygundur. Zira TwinFrozr 5 ve MSİ Afterburner, MSİ'ın GTX 970'ini öne çıkarıyor

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı