2500 TL Monitör Dahil Oyun Bilgisayarı

hiderhor

Hectopat
Daha fazla  
Technopatın "2500 TL Oyun Bilgisayarı"ndan esinlenerek kafamda bir sistem oluşturdum.

Bu sistemi oluştururken kendimce bazı şeyler düşündüm. Onları şimdi aşağıya yazıcağım

1. Anakartı ve işlemciyi biraz bütçe dostu tuttum. Açıkçası "Zen" mimarisini bekliyorum bu yüzden çıktığı zaman anakart ve işlemciyi 2.elden satıp yeni mimariye geçiş yapabileceğim.(Bu parçalar f/p ürünü olduğu için satılması kolay olucaktır diye düşünüyorum.)
  2. R9 380'de Sapphire tercih ettim."Sapphire Üretim Ve Malzeme Kalitesi Nasıldır?" adlı konuyu okudum. Yazılanları ve elle tutulur kanıtları görünce Sapphire"ye olan güvenim arttı. Fakat şu ısı borularının nikelle kaplı olmaması açıkçası beni biraz rahatsız etmedı değil. Size sorum şu gerçekten çok bir sorun çıkarır mı bana ?

3. Bu sisteme önerebileceğiniz daha iyi bir monitör var mı? Ve DVI ve HDMI arasında oyun oynama konusunda nasıl bir fark vardır ?
  4. Bu fiyata daha iyi bir sistem toplanılabilir mi ?
Düşündüklerim sizce mantıklı ve doğru mu ? Ve sorularıma cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler.
sistem 1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Eyes adlı arkadaşın önerdiği sistem güzel ancak işlemci için ekran kartından düşmeye gerek yok. Zaten siz zen mimarisine geçiş yapacağınızı belirttiğiniz için oldukça uygun bir sistem toplamışsınız.
Güç kaynağını alabilirseniz 80+ sertifikalı alın, şuan sistemde bulunan PSU da yeterli olacaktır.

Ve de alternatif olarak şöyle bir sistem önerebilirim, bütçenizi zorlarsanız. Ama zen mimarisine geçiş yapacağınız için kendi topladığınız sistem oldukça mantıklı fiyat olarak.
ddr4.png

Öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederim.

CORSAIR Carbide Serisi 100R CC-9011075-550VS 550W 80+ USB Ses Siyah Kasa

Sistemde değişiklik yapıp kasayı ve güç kaynağıni verdiğim linktekiyle değiştirdim.Güç kaynağı konusunda bu markaya güveniyorum fakat kasa için pek emin değilim.Sizce bu kasa fiyatina göre iyimidir(Psu suz hali 170 tl civarinda birşey olması lazım.)

Öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederim.

CORSAIR Carbide Serisi 100R CC-9011075-550VS 550W 80+ USB Ses Siyah Kasa

Sistemde değişiklik yapıp kasayı ve güç kaynağıni verdiğim linktekiyle değiştirdim.Güç kaynağı konusunda bu markaya güveniyorum fakat kasa için pek emin değilim.Sizce bu kasa fiyatina göre iyimidir(Psu suz hali 170 tl civarinda birşey olması lazım.)
Kasa gayet güzel. Zaten Corsair kalitesine diyecek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı