2500 TL monitör önerisi

Tufan4

Centipat
Daha fazla  
Monitörümde HDMI çıkışı olmadığı için yeni ekran almayı düşünüyorum. En fazla 2 - 2.5k arası bütçem var. Bir de dönüştürücü ile HDMI kullansam çok etkiler mi?

Dönüştürdüğün type'ın özelliklerini alırsın yani vga'yı dp dönüştürsen bile dönüştürücü en fazla vga inputlarını dp'ye aktaracağı için dp'in bütün özelliklerini kullanamazsın.

Neden HDMI kullanasın ki hocam? Ekran kartında DP girişi varsa kullan işte ne güzel. Monitörlerin kutularından çıkıyor DP kablosu.
Şaka fiyatlar. 2021 yazında LG 24GN650-B'yi 1700'e almıştım.

Ben de direkt bunlara baktım ama biraz daha ucuza kapatmaya çalışıyorum. 2. el de bakıyorum hatta mümkünse öyle de olur.

Dönüştürdüğün type'ın özelliklerini alırsın yani vga'yı dp dönüştürsen bile dönüştürücü en fazla vga inputlarını dp'ye aktaracağı için dp'in bütün özelliklerini kullanamazsın.
Valla reis iyi açıklamışsın ama ekran konusunda o kadar bilgim yok dediklerin tam oturmadı aklımda. Dp özellikleri dediğin ne tam olarak. Benim merak ettiğim ekran görüntüsü çok değişir mi ve ekstra gecikmeler olur mu oyunlarda.

Neden HDMI kullanasın ki hocam? Ekran kartında DP girişi varsa kullan işte ne güzel. Monitörlerin kutularından çıkıyor DP kablosu.

Şaka fiyatlar. 2021 yazında LG 24GN650-B'yi 1700'e almıştım.
Reis sıkıntı olan tam o değil ekranım eski sadece vga girişi var ama kasayı yeni aldım. O yüzden bi şekilde uydurmam gerek.

Vallahi reis iyi açıklamışsın ama ekran konusunda o kadar bilgim yok dediklerin tam oturmadı aklımda. DP özellikleri dediğin ne tam olarak. Benim merak ettiğim ekran görüntüsü çok değişir mi ve ekstra gecikmeler olur mu oyunlarda.

Evet DP kullanımına göre olur çünkü çok fazla veri transferi söz konusu.

Ben de direkt bunlara baktım ama biraz daha ucuza kapatmaya çalışıyorum. 2. el de bakıyorum hatta mümkünse öyle de olur.

Vallahi reis iyi açıklamışsın ama ekran konusunda o kadar bilgim yok dediklerin tam oturmadı aklımda. DP özellikleri dediğin ne tam olarak. Benim merak ettiğim ekran görüntüsü çok değişir mi ve ekstra gecikmeler olur mu oyunlarda.

Reis sıkıntı olan tam o değil ekranım eski sadece VGA girişi var ama kasayı yeni aldım. O yüzden bir şekilde uydurmam gerek.

Hocam yeni monitör almayacak mısınız zaten eski monitörün inputlarının önemi ne? Çıkan DP kablosunu alıp monitöre takın diğer tarafı da ekran kartına. Bu şekilde direk DP olarak kullanırsınız.

@Tufan4 Örneğin VGA ile ses sinyallerini taşıyamazsın, VGA sinyallerinde noise, ve bozunma yaşanabilir. DP versionlarına göre multi-stream yapılabilir ve VGA'ya göre daha yüksek çözünürlükte sinyal iletebilir, ayrıca daha yüksek refresh rate'leri desteklemeside cabası...

Evet DP kullanımına göre olur çünkü çok fazla veri transferi söz konusu.

Hocam yeni monitör almayacak mısınız zaten eski monitörün inputlarının önemi ne? Çıkan DP kablosunu alıp monitöre takın diğer tarafı da ekran kartına. Bu şekilde direk DP olarak kullanırsınız.
Eski monitörde hdmi ya da dp çıkışı olmadığı için yeni ekran düşünüyorum. O yüzden söyledim dönüştürücü ile de sıkıntı olmazsa eski monitörü kullanmaya devam etcem.

Eski monitörde HDMI'ya da DP çıkışı olmadığı için yeni ekran düşünüyorum. O yüzden söyledim dönüştürücü ile de sıkıntı olmazsa eski monitörü kullanmaya devam edeceğim.

Olmaz fakat evet görüntüde illaki kötüleşme olur. Ne kadar olur orasını bilemeyiz.

Geri
Yukarı