2500 TL Oyun PC Toplama

Canemre35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Benim 2.500tl'lık bütçem var. Ben bu bütçeyle oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat hangi parçalar iyi hangi parçalarla iyi verim alırım bilmiyorum. Kısacası nasıl bir oyun PC'si toplamalıyım? Bilgi verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Önerdiğim sistemi almayı düşünebilirsin.

1.png

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Arkadaşlar bi sorum daha var. bu sistem yararlı olurmu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20160119-174324.png
    Screenshot_20160119-174324.png
    50,8 KB · Görüntüleme: 293
KaptanPenguen hocama katılıyorum. Topladığınız sistem dengesiz bir sistem olmuş. Ekran kartı eskiden kötü değilmiş ancak 2016'da bu ekran kartı kullanılmamalı bence. İ5 6600K çok yüksek bir işlemci. Anakartınızda İ5 6600K'ya uygun bir anakart. Ancak RAM'ler CL'si daha düşük, 3400MHz ve tek modül olsa daha mantıklı olurdu. Tabii bu dediklerim ekran kartını sonradan GTX960 veya üstü bir ekran kartı alacaksanız geçerli. Hatta ekran kartını hiç almayıp İ7 6700K almak daha mantıklı. Çünkü GTX760 eski mimarili ve çok fazla güç tüketiyor (Bildiğim kadarıyla eskileri bunlar). Ama sonradan ekleme yapmayacaksan arkadaşın önerisi en iyisi bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı