2500 TL Oyun PC

My Man!

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her kes bitti bir de ben açayım dedim sevgili forumlular! Öncelikle merhaba.

Başlık kendini anlatıyor, HDD ve SSD yeni adım Seagate Barracuda, Samsung 850 EVO. Sistemin gerisini de update etmenin zamanı dedim. Kafamda zaten ne alıcağıma dair bir kaç şey var siz de fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!

Anakarttan kısarak 2500 tlye sığdırdım üstüne 1 tl arttırdım:D:D.

Dosya Ekleri

• pc2.jpg
    pc2.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 136
İşlemciyi i5 6409 seçmenizde fayda var. Smart cache için 1Ghz için değmez o özelliği feda etmek.
Fiyatı 2499 olsun espirisi olsun diye öyle ekledim yoksa ona bakarsan 100 tl için 6500 almak daha mantıklı. Bu aralar smart cache çok abartılıyor tamam güzel birşey ama çok da önemli birşey olduğunu düşünmüyorum.

Fiyatı 2499 olsun espirisi olsun diye öyle ekledim yoksa ona bakarsan 100 tl için 6500 almak daha mantıklı. Bu aralar smart cache çok abartılıyor tamam güzel birşey ama çok da önemli birşey olduğunu düşünmüyorum.
Ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız çok önemli değildir sanırım demek yanlış olur. Bir araştırmanızı tavsiye ederim 1ghz mi bu smart cache özelliği mi daha iyi bir tercih olur anlarsınız. :)

Öneri için teşekkürler, o fiyat için çok da farklı şeyler çıkmayacak gibi zaten. :)

Bu arada 6402p'de smart cache vardır. Nereden olmadığı çıktı bilmiyorum ama var. Zaten kendisi 6400'ün arkadan itişmiş hali.

Öneri için teşekkürler, o fiyat için çok da farklı şeyler çıkmayacak gibi zaten. :)

Bu arada 6402p'de smart cache vardır. Nereden olmadığı çıktı bilmiyorum ama var. Zaten kendisi 6400'ün arkadan itişmiş hali.
Ben bizzat işlemcinin kutusunu incelemedim ama donanım arşivinde ki sistem toplayan arkadaşımız bizzat vurguladığı için dedim.

Ben bizzat işlemcinin kutusunu incelemedim ama donanım arşivinde ki sistem toplayan arkadaşımız bizzat vurguladığı için dedim.
Biraz daha detaylı baktım ve iki işlemci de de smart cache özelliği var. Aralarında ki dahili gpu farklı. İ5 6400 hd 530 kullanırken i5 6402p hd 510 kullanıyor. Biz de zaten harici ekran kartı takacağımız için i5 6402p gayet uygun olur. :)

Ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız çok önemli değildir sanırım demek yanlış olur. Bir araştırmanızı tavsiye ederim 1ghz mi bu smart cache özelliği mi daha iyi bir tercih olur anlarsınız. :)
Fark ettiyseniz 1 ghzyi işin içine katmadım. Zaten 1 ghz değil 0.1 ghz. Smart cachein ne olduğunu biliyorum. Şahsen 2 işlemciyide karşılaştırma fırsatım oldu. İ3 6100 vs i3 6098p de fark ettim ama i5 6400 ile 6402pde fark edemedim smart cache özelliğini. Yani ayırt edemedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı