2500 TL oyun ve film için monitör önerisi

Cayxe

Hectopat
Daha fazla  
Gençler, yakın zamanda monitör almayı planlıyorum ama hangisi daha iyi, hangisi oyun zevkini arttırır bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri;
  • Strix 1060 6 GB
  • i5 8600K
  • 16 GB RAM (3200 MHz CL16)
Daha sistemi toplamadım. Bütçe maksimum 2500 TL. Oyun ve film için bir monitör gerekiyor bana.

Kullandığım monitörü önerebilirim. Asus ROG Strix XG258Q. Full HD olmasına karşın 240 hertz bir monitör, bir mili saniye tepki süresi de cabası. Tek eksiği bir hoparlöre sahip değil.

Merakımdan soruyorum 2500TL'lik bir bütçeye 1080p monitör almak doğru mu? Ne kadar ekran kartı 1080p için ideal olsada?

Ekran kartı 1060 ama. Full HD için tasarlanan bir kart. 2 k gaming monitörler de pahalı değil mi? VG278Q da önerebilirim. Ama RGB değil bu mönitör. Ben 2000 liraya getirtmiştim monitörü. Kurdan dolayı fiyatı yükselmiştir muhtemelen.

Monitörler hakkında çok fazla bir fikrim olmadığı için soruyorum o bütçeye 1080P almak yerine böyle bir şey alınamaz mı şu an GTX1060 kullanıyor ama upgrade eder ise 1080P düşük kalıcak bu kadar iyi bir bütçeye 1080P yanlış olur diye düşünüyorum. Lütfen aydınlatın beni.

Dolar fırladı şuan 7 lirayı aştı. Beklemen daha doğru olur. 1060 XG258Q için uygun. Bütçen düşükse VG278Q al, dediğim gibi doların düşmesini bekle. Monitörde tepki süresi Hz önemli. XG258Q 240 Hz bir monitör. RGB desteği de mevcut.

Dolar fırladı şuan 7 lirayı aştı. Beklemen daha doğru olur. 1060 XG258Q için uygun. Bütçen düşükse VG278Q al, dediğim gibi doların düşmesini bekle. Monitörde tepki süresi Hz önemli. XG258Q 240 Hz bir monitör. RGB desteği de mevcut.
Dediğiniz gibi dolar uçtu bu zamanda bilgisayar toplanmaz. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı