2500 TL PC önerisi

Bu bütçeyle 8 GB RAM'lı 1TB veya 500GB HDD AMD HD65xx üstü ekran kartlı FX işlemcili bir bilgisayar bulunabilir hatta i5 2500KLI bir sitemde bulunabilir.
Hatta DDR4 sistem bile toplanabilir indirimleri takip ederseniz.
Çok zor hocam, özellikle bu kurda daha da zorlaşır.
Dostum, gerçek Kirito benim, sal nickimi.(!)

Bende zaten GT210 fiyatına daha iyi ekran kartları var demek istedim mesela AMD HD 5570 1GB VRAM olmasına rağmen her oyunu Low'da açma potansiyeli var 2. elde 2 GB'lık ekran kartlarına yönelebilir.

Dediğin AMD 5570 eski ekran kartım ve dediğin gibi her oyunu Low'da açıyor gibiydi CS:GO Valorant üzmez ama almışken min 2 GB VRAM sahip bir ekran kartı alması daha iyi olur kendisi için.
Güç kaynağını alınca 400 watt güzel bir şey alınırsa gerçekten çok iyi.

500 TL civarında ekran karti bulması şart, güç kaynağı cidden iyi bir güç kaynağı ileride yeni parça alırken sorun yaşamaz.

Çok zor hocam, özellikle bu kurda daha da zorlaşır.
dostum, gerçek kirito benim, sal nickimi.(!)

AAA kiritoda 2 t mi vardı tüh fake olduğum ortaya çıktı.
Aslında o kadar da zor değil indirimleri takip ederek 1300 lira civarına PSU anakart RAM halledilir işlemciyi 2. elden ucuz bir Ryzen 3 1200 sonrada 240G SSD alır kalan paraya da 2. elde 128 bit 2 GB ekran kartlarına bakar.
Dediğin AMD 5570 eski ekran kartım ve dediğin gibi her oyunu Low'da açıyor gibiydi CS:GO Valorant üzmez ama almışkenmin 2 GB VRAM sahip bir ekran kartı alması daha iyi olur kendisi için.

500 TL civarında ekran karti bulması şart, güç kaynağı cidden iyi bir güç kaynağı ileride yeni parça alırken sorun yaşamaz.

Ben en kötüsünü düşündüm ve bu ekran kartını zamanında Xeon X5450 ve 6 GB DDR2 RAM'la kullanıyordum ve açamadığım oyun yoktu ayarları düşürüyordum bazen de işlemciye yüklenip FPS'lerim zirvede oluyordu böyle bir sistem için.
Hocam güç kaynağı Hadron pek güven vermiyor açıkçası onun yerine ucuza kaliteli bir markayla değiştirse iyi olur veya da 2. elden ASUS'un güç kaynağını alabilir önceden ASUS'un güç kaynağını FSP firması üretiyordu gerçekten kalitelidir.

Son düzenleme:
AAA kiritoda 2 t mi vardı tüh fake olduğum ortaya çıktı.
Aslında o kadar da zor değil indirimleri takip ederek 1300 lira civarına PSU anakart RAM halledilir işlemciyi 2. elden ucuz bir Ryzen 3 1200 sonrada 240G SSD alır kalan paraya da 2. elde 128 bit 2 GB ekran kartlarına bakar.

Ben en kötüsünü düşündüm ve bu ekran kartını zamanında Xeon X5450 ve 6 GB DDR2 RAM'la kullanıyordum ve açamadığım oyun yoktu ayarları düşürüyordum bazen de işlemciye yüklenip FPS'lerim zirvede oluyordu böyle bir sistem için.
Hocam güç kaynağı Hadron pek güven vermiyor açıkçası onun yerine ucuza kaliteli bir markayla değiştirse iyi olur veya da 2. elden ASUS'un güç kaynağını alabilir önceden ASUS'un güç kaynağını FSP firması üretiyordu gerçekten kalitelidir.

2.el güç kaynağı pek önermem sizede önermem ne sistem zarar görsün ne de paramız gitmesin. Dediginiz sistem benim eski sistemim ve sizde benim gibi düşündünüz ama ben 8 GB RAM ile kullanıyordum 😎 anakartinizda G41C GS mi peki.

2.el güç kaynağı pek önermem size de önermem ne sistem zarar görsün ne de paramız gitmesin. Dediginiz sistem benim eski sistemim ve sizde benim gibi düşündünüz ama ben 8 GB RAM ile kullanıyordum 😎 anakartinizda G41C GS mi peki.

Yok 2. elde kaliteli markalar önerilebilir bence ama tutupta everese falan almayın ASUS'un güç kaynağı iyidir High Power da kalitelidir eski seri Cooler Master'lar falan uyguna sağlamı bulunabiliyor. Bu arada anakartım ASUS p5k SE idi çok kelepir fiyata kapatmıştım 2020 yılında pandemide güzel voleyi vurmuştum sistemimle birlikte 200 liraya sattım ve Xeon X5450 işlemcim vardı özlüyorum o xeona overclock yapmayı şimdiki işlemcime OC yapacağım türlü türlü olayları var anlamadım gitti.

Geri
Yukarı