2500 TL PC Toplama

Ahmetech

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ''CS:GO'' oyunu için basit bir sistem toplayacağım. Sizce yedinci nesil ''Pentium'' işlemciler
iyi olur mu? Ekran kartı olarak ''GTX 1050'' almayı düşünüyorum. Bütçe soracaksanız 2500 TL'den yukarı değil bütçem.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçenize sığarsa şu tarz bir sistem işinizi görecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece CS GO içinse HDD almak yerine 120 GB SSD almak daha iyi olacaktır.

Bütçeyi 200 TL aştım ama arkadaşlar da bakarlarsa belki birkaç güncelleme yapıp bütçeye uydurabilirler.

ANAKART: Asus B350M-K Prime 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart

İŞLEMCİ: AMD Ryzen 3 1200 3.10 Ghz 8MB AM4 14nm İşlemci

KASA+PSU: CoolerMaster MasterBox Lite 5 500W 80+ USB3.0 Pencereli MidTower ATX Kasa

RAM: Corsair 8GB Vengeance Lpx Kırmızı 2400mhz CL14 DDR4 Ram (CMK8GX4M1A2400C14R)

EKRAN KARTI: Asus GeForce GTX1050 Phoenix 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı

SSD: Adata 128GB SU800 Okuma 560MB-Yazma 520MB SATA SSD (ASU800SS-128GT-C)

Tam 2700TL yapıyor.

Duyduğum kadarıyla CS GO'da FPS'i ekran kartından çok işlemci etkiliyormuş eğer doğruysa ekran kartından biraz daha kısılabilir.

Bütçeden para bile arttı. Değerli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,2 KB · Görüntüleme: 81
@76087 Seçtiğiniz işlemciyi kullanıyorum. İşlemciye yük bindiren oyunlarda darboğaz olacaktır. Eğer kısa bir süre içinde sistem yükseltilmek isteniyorsa idareten o işlemci kullanılabilir, ancak uzun vadeli kullanımını önermiyorum. Üstelik CS:GO performansı da pek iyi değil.

@Ahmetech Sisteminizin ileriye dönük olmasını istiyorsanız kesinlikle Pentium işlemciyi tercih etmeyin. AM4 platformuna bakabilirsiniz. (Her zaman ileriye dönük sistem toplamakta fayda var.)

CS:GO harci başka oyunlar da oynayacağınızı düşünerek size bu sistemi tavsiye ediyorum:

2500_yeni2.PNG

Anakart: ASRock AB350M-HDV mATX Soket AM4 32GB DDR4 Anakart 90-MXB3P0-A0UAYZ - Nanokatalog

Ekran Kartı: GALAX GeForce GTX 1050 OC PCIe 2GB GDDR5 Ekran Kartı 50NPH8DSN8OK - Nanokatalog

Toplam Fiyat: 2457 TL

Not: Eğer sadece CS:GO için bu sistemi topluyorsanız ve 120 GB' lık bir depolama alanı size yetecek olur ise HDD yerine SSD tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
@76087 Seçtiğiniz işlemciyi kullanıyorum. İşlemciye yük bindiren oyunlarda darboğaz olacaktır. Eğer kısa bir süre içinde sistem yükseltilmek isteniyorsa idareten o işlemci kullanılabilir, ancak uzun vadeli kullanımını önermiyorum. Üstelik CS:GO performansı da pek iyi değil.

@Ahmetech Sisteminizin ileriye dönük olmasını istiyorsanız kesinlikle Pentium işlemciyi tercih etmeyin. Daha ileri dönük olan AM4 platformuna bakabilirsiniz. (Her zaman ileriye dönük sistem toplamakta fayda var.)

CS:GO harci başka oyunlar da oynayacağınızı düşünerek size bu sistemi tavsiye ediyorum:

Eki Görüntüle 279889

Anakart: ASRock AB350M-HDV mATX Soket AM4 32GB DDR4 Anakart 90-MXB3P0-A0UAYZ - Nanokatalog

Ekran Kartı: GALAX GeForce GTX 1050 OC PCIe 2GB GDDR5 Ekran Kartı 50NPH8DSN8OK - Nanokatalog

Toplam Fiyat: 2457 TL

Not: Eğer sadece CS:GO için bu sistemi topluyorsanız ve 120 GB' lık bir depolama alanı size yetecek olur ise HDD yerine SSD tercih edebilirsiniz.

Bu sistemi hangi siteden topladınız ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı