2500 TL RAM Önerisi

Bütçe
Max 2500
Tek RAM 16 GB şeklinde düşünüyorum. İleride yükseltme yapabileyim diye.

Daha önceden de attım neden almıyorsun bunu? Paran zaten 2x16 RAM'e yetiyor.
Tekrar ve son kez söylüyorum anakartın DDR5 RAM DESTEKLEMİYOR. DDR4 RAM alacaksın. Yoksa PC çalışmaz.

Daha önceden de attım neden almıyorsun bunu? Paran zaten 2x16 RAM'e yetiyor.
Tekrar ve son kez söylüyorum anakartın DDR5 RAM DESTEKLEMİYOR. DDR4 RAM alacaksın. Yoksa PC çalışmaz.
Önerdiğiniz RAM'i almayı düşünüyordum ama önce soğutucu almam gerekti o yüzden bütçem buraya gitti. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Anakartınız çift kanal ram şeklinde çalışıyor. Tek bir adet 16gb alırsanız performansa ciddi düşüş yaşarsınız. Öyleyse size önerim 2 adet 8gb almanız.
Bunu bilmiyordum teşekkür ederim. Ram tercihimi bunu düşünerek yapacağım.

Tamam o zaman tekrar bütçenizi belirtin RAM için ayırdığınız.
Ortalama 1000-1500 TL kadar. Israrla gösterdiğiniz RAM al diyorsan biraz beklemem ve bütçemi yeniden düzenlemem gerekiyor.

Bunu bilmiyordum teşekkür ederim. RAM tercihimi bunu düşünerek yapacağım.

Ortalama 1000-1500 TL kadar. Israrla gösterdiğiniz RAM al diyorsan biraz beklemem ve bütçemi yeniden düzenlemem gerekiyor.

Kardeşim neden ısrar edeyim bütçen yetmiyorsa?
Bütçen artarsa 2000'e çıkabilirsen daha sonradan tekrar RAM almayla uyumsuzlukla vs uğraşmayayım dersen bunu alabilirsin.

Ben de tek 1x16 RAM almanı tavsiye etmiyorum. %30'lara kadar daha düşük FPS alırsın.
2x8 daha iyi olur ama onda da ileride tekrar 2x8 RAM eklemek istersen uyumsuzluk yaşama ihtimalin var.
2x8'de herhangi bir FPS kaybı yaşamazsın Dual channel olacağı için ama yine de 2x16 GB daha iyidir.

Kısacası ne istediğine karar verirsen yardımcı olabiliriz.

Geri
Yukarı