2500 TL RTX 2060 sisteme işlemci önerisi

Bütçe
2500
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kartın 2060 olduğu için arada pek fark olmaz 3600 alabilirsin. 5600X pahalı çok üstelik soğutucu masrafıda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kartın 2060 olduğu için arada pek fark olmaz 3600 alabilirsin. 5600X pahalı çok üstelik soğutucu masrafıda var.
3600 da kendi stok fanı yeterli olur mu?

Hocam 5600x'de anakart güçsüz kalıyor gibi bir yorum almıştım benim anakarta.
Bu linkteki konuyu okuyup karar verebilirsin.
Yani herkes 5600x öneriyor ama çok da ısınan bir işlemciymiş stok soğutucuyla idare etmek zor olur gibi.
Stok fan ile idare edersiniz. Bütçeniz olduğunda bir sıvı soğutma veya güzel kule tipi soğutucu alabilirsin.

Bu linkteki konuyu okuyup karar verebilirsin.

Stok fan ile idare edersiniz. Bütçeniz olduğunda bir sıvı soğutma veya güzel kule tipi soğutucu alabilirsin.
Hocam çok fazla yerde b450m-k vrm sıkıntı yaratacağını söylüyorlar ama 5600x e bilgin var mıdır

Hocam çok fazla yerde b450m-k vrm sıkıntı yaratacağını söylüyorlar ama 5600x e bilgin var mıdır
Kim söylüyor dostum bunu, öyle bir sıkıntı olsa bu işlemciyi desteklemez.
Tak, stock bir şekilde kullan hiç bir sıkıntı olmaz.
2500TL bütçe varken gidip 2600'ün az gelişmiş versiyonunu almak bence parayı çöpe atmak 5600X gibi bir seçenek varken hele oyun oynuyorsan.
İşlemci odaklı oyunlarda en az %50 fark var.

Kim söylüyor dostum bunu, öyle bir sıkıntı olsa bu işlemciyi desteklemez.
Tak, stock bir şekilde kullan hiç bir sıkıntı olmaz.
2500TL bütçe varken gidip 2600'ün az gelişmiş versiyonunu almak bence parayı çöpe atmak 5600X gibi bir seçenek varken hele oyun oynuyorsan.
İşlemci odaklı oyunlarda en az %50 fark var.
araştırdığım zaman bir çok forum yerlerinde önermemişler bu anakarta o yüzden. Peki önerebileceğiniz 1000 tlye kadar sıvı soğutma veya kule soğutma var mı ?

araştırdığım zaman bir çok forum yerlerinde önermemişler bu anakarta o yüzden. Peki önerebileceğiniz 1000 tlye kadar sıvı soğutma veya kule soğutma var mı ?
Bir çok seçenek var, Arctic Freezer eSport 34 DUO, Fuma 2, Be Quiet Pure Rock 2(BK007) önerebileceğim kule tipi bunlar, kendimde Arctic kullanıyorum.

Sıvı soğutma ise;

Geri
Yukarı