RTX 2060 sisteme işlemci önerisi

Bütçe
3000
2060 için 2600 yeterli. Çip krizi nedeni ile işlemcilerin de fiyatı yüksek. Gittiği yere kadar gidin derim.
Hocam anlık fps drop ve darboğaz yiyorum. Oyundayken bir yer renderlarken gpu %58 cpu %50 oluyor kullanımı. o yüzden değiştirmek istiyorum
Peki 5600x anakartımda sıkıntı çıkarır mı ?
Soğutucu alıp OC yapın işlemcinize.

Isı değerleri aşırıya kaçmıyor. Yük altında 65-70 derece oluyor cpu
OC yapmadığınız için. 4.1 GHz frekansta 80 dereceyi aşacaktır. Snowman M200 bile alsanız yeterli olur. Yeni işlemciye o kadar masraf etmeye değmez. 1600AF ile RTX 2060 besliyoruz :)

Bence işlemciniz hala yeterince iyi. Eğer işlemciye yük bindiren programlar kullanıyorsanız 5600x olabilir ama sadece oyun oynuyorsanız işlemci değişikliğine gerek yok bence.

Arkadaşlar genel olarak işlemci yeterli soğutma kullan demişsiniz. Soğutma önerisi ne önerirsiniz o zaman sistemim belli. sıvı soğutma da kullanırım bütçem var. Aynı zamanda ilerisi için 5600x alırsam diye ona göre de soğutma önerir misiniz

Arkadaşlar genel olarak işlemci yeterli soğutma kullan demişsiniz. Soğutma önerisi ne önerirsiniz o zaman sistemim belli. sıvı soğutma da kullanırım bütçem var. Aynı zamanda ilerisi için 5600x alırsam diye ona göre de soğutma önerir misiniz
İşlemciniz için sıvı soğutma gerekli değil. 5600X kullanıyor olsaydınız kesinlikle önerirdim fakat 2600 için bütçe fazlaya kaçabilir. Fuma 2, Arctic eSports Duo gibi kule tipi soğutucular ise güzel soğutma imkanı verirken fiyatları bana göre "gereksiz" derecede pahalı. Teknobiyotik satıcısı üzerinden alınmış bir Arctic MX4 macun ile beraber, kasanıza sığıyorsa Snowman T6, sığmıyorsa DeepFreezer X96 tamami ile size yeterli olacaktır. Saygılar.

Geri
Yukarı