2500 TL Sistem Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buyrun , 3100 TL oldu . Vatan'ın kendi sitesinden topladım .

Yok artık Frisby kasa önerirmişsin. Ryzen ve MSI anakart 2 tane HDD ve anakart A320M... Ayrıca SSD lazım o sisteme.

Almayın, aldırtmayın.

Hocam fiyat farkını görebilirsiniz:
Screenshot_2017-12-02-14-13-10-1.png

Intel Pentium G4600 Soket 1151 3.6GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci

Benim 2500₺'ye dizdiğim ile aynı performansı veriyor ve 400₺ daha pahalı.

Bu yüzden Vatan'ı önermiyorum işte.

Bence babanıza 400₺ fazla ödeyip karşlığında bir hiç alacağınızı söylerseniz ikna olacaktır.

Üstelik benim 2500₺'ye topladığım sistem bileşenler bakımından daha iyi.

Almanızı önermiyorum.

Son düzenleme:
BIOS güncellenmekte bir şey yok. Gerekli dosyayı bir flash nelere atıyorsun indirip. Sonra bilgisayar açılırken delete tuşuna basarak BIOS'a giriyorsun. Flash ile güncelleyi seçerek bekliyorsun bu kadar. En kolay halini anlattım. Internetten araştırarak kolayca yapabilirsin.

@76087 Frisby kasa ve PSU alınmaz.

Ev tipi diye bağırmama rağmen o sistemde inat etmeniz pek hoş değil.

Ev tipi sistemlerde HDD yerine SSD alınır.

Hocam fiyat farkını görebilirsiniz:
Eki Görüntüle 269462
Intel Pentium G4600 Soket 1151 3.6GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci

Benim 2500₺'ye dizdiğim ile aynı performansı veriyor ve 400₺ daha pahalı.

Bu yüzden Vatan'ı önermiyorum işte.

Bence babanıza 400₺ fazla ödeyip karşlığında bir hiç alacağınızı söylerseniz ikna olacaktır.

Üstelik benim 2500₺'ye topladığım bileşenler bakımından daha iyi bir sistem.
Baba inadım inat olunca böyle oluyor işte tipik otobüs şoförü, yurdum esnafı, agresif ve kompleksli:) ne zaman ne diyeceği belli değil maalesef.

Neko ve diğer arkadaşlara katkılarından ötürü teşekkür ederim. Ben ev kullanıcısıyım nekonun belirttiği gibi tam olarak belirtmemek benim hatam daha pahalı sistem önerenlere ilgilerinden ötürü teşekkür ederim. Asıl kızılması gereken kişi burada benim.

Aynen Neko doğru söylemiş... Bu bütçenizi gayet düşürüyor.

Baba arıza olunca böyle oluyor işte. Yok efendim sinerjiyi öneren arkadaş neko firmada çalışıyor olabilirmişte yok tanıdıkmışta laflara bak tam paranoyaklık değilde nedir bu? Bu devirde hiç kimseye güvenmeyecekmiyiz yani ? Bana masaüstü fikrini aklına soktum ama sonra alırız diyo saçmalıktan başka bişey değil ya.

Niye araştırıyosun diyo almadan önce ön araştırma yapmicazda napıcaz? Ben oyun için alsam hadi neyse haklı olur o zaman yeni parçalar çıkar fiyat değişir ama örnek birkaç sistem çıkartmakta ne var ev pcsi şimdi belirleyip 2018 de alıcam işte uzaya çıkmicam sonuçta şu huyuna sinir oluyorum herşeyi o bilir anlatırsın anlamaz, anlar pişman olur sonradan nedir bu ya ufacık şeylere çok tepki vermeler birimizin psikolojisi pek iyi değil ama hangimizin acaba? merak ediyorum şu an.

Şimdi ne yapıyoruz peki?

Hocam sistemi almadan bir hafta önce konu açmalısınız. Alacağınız vakte kadar pek çok parça değişebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı