2500 TL TurkNet Fiber için Wi-Fi 6 modem önerisi

Bütçe az daha çıkabilirse on numara router kendisi aktif olarak kullanmaktayım. İçinde dahili Torrent istemcisi wake on lan gibi güzel özellikler mevcut uygulamasından da ağı kontrol edebiliyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar. TurkNet'li arkadaşlar Zxhn H3601p modemi bağlayıp gittiler. Ben memnun kalmadım, hız düşük kaldı. Bundan daha güzel, sinyal gücü yüksek olan ve yüksek hızlı fiber modem önerir misiniz? Modem ve router arasındaki farkı bilmiyorum. Bütçe 2500 TL.

Senin iyi bir routera ihtiyacın var ama bütçeni biraz aşıyor eğer bunu alıp OpenWrt kurup kullanırsan istediğin sonuçları elde edebilirsin.

Merhaba arkadaşlar. TurkNet'li arkadaşlar Zxhn H3601p modemi bağlayıp gittiler. Ben memnun kalmadım, hız düşük kaldı. Bundan daha güzel, sinyal gücü yüksek olan ve yüksek hızlı fiber modem önerir misiniz? Modem ve router arasındaki farkı bilmiyorum. Bütçe 2500 TL.
Hocam merhabala, bir şeyi merak ediyorum fiber internetin olduğunda internet sağlayıcısı sana kendileri modem verip o modemi kiralama ücreti almıyor mu her ay? Sorduğum fiberde bu şekilde sen kendi modemini kullanamazsın bizim verdiğimizi kullanmak zorundasın demişlerdi. Böyle bir durum yok mu? Bizim sokağın altyapısı henüz vdsl destekliyor ama fiber gelecekmiş yakın zamanda söylediklerine göre çalışmalar başlamış. Şuanki modemim de yaklaşık 7-8 yıllık eski bir modem. Sağlam kaliteli iyi bir modem almak istedim ama bu fiber gelince zaten operatörün modemini kullanacaksak boşu boşuna almayayım dedim . Bu durumu açıklarsan sevinirim.

Hocam merhabala, bir şeyi merak ediyorum fiber internetin olduğunda internet sağlayıcısı sana kendileri modem verip o modemi kiralama ücreti almıyor mu her ay? Sorduğum fiberde bu şekilde sen kendi modemini kullanamazsın bizim verdiğimizi kullanmak zorundasın demişlerdi. Böyle bir durum yok mu? Bizim sokağın altyapısı henüz VDSL destekliyor ama fiber gelecekmiş yakın zamanda söylediklerine göre çalışmalar başlamış. Şu anki modemim de yaklaşık 7-8 yıllık eski bir modem. Sağlam kaliteli iyi bir modem almak istedim ama bu fiber gelince zaten operatörün modemini kullanacaksak boşu boşuna almayayım dedim. Bu durumu açıklarsan sevinirim.

Şimdi kiralama ücreti bana saçma geldi direkt kendim alayım dedim müşteri hizmetleri ADSL2 /vdsl2olması lazım dedi. Yani kendin alabilirsin diye biliyorum.

Şimdi kiralama ücreti bana saçma geldi direkt kendim alayım dedim müşteri hizmetleri ADSL2 /vdsl2olması lazım dedi. Yani kendin alabilirsin diye biliyorum.
Adsl vdslde kendi modemini kullanabiliyorsun ama fiberde kullanamıyorsun onların verdiği modemi kullanmak zorundasın diye biliyorum. Senin internet de fiber değil o zaman herhalde.

Yok hocam fiber, kendin internetini kullanabiliyorsunuz TurkNet forumdan yetkili kendisi söyledi.
internetin fiber ve internet sağlayıcıdan almadığın kendinin dışarıdan aldığın modemi mi kullanıyorsun şuan? Bana turktelekomdaki kişi modemi sana biz kiralıyoruz aylık ücret alıyoruz sen kendi modemini kullanamazsın demişti ve bu şekilde şikayeti olan çok insan gördüm forumlarda da.

FTTH fiber internetlerde ONT cihazı modem yerine geçer ve beraberinde genelde kendi modemlerini de verirler. Kendi modeminizi kullanmak isteseniz bile ONT cihazı için para alabilirler diye düşünüyorum en sağlıklısı kendilerine sormak.

Yeni konular

Geri
Yukarı