2500 TL ye Video Montaj , Kurgu ve Oyun için Sistem...

Kemal Şengüler

Hectopat
XWGQ05.png

Ben bu şeklide bir sistem düşündüm ama eksiklerim var mı ekran kartı doğru mu olmuş bir sıkıntı yaratır mı benim işimi görür mü sorularına bir cevap verseniz çok güzel olur şimdiden çok teşekkürler.

Secimleriniz muhtesem. :) Hayirli olsun.
Diger taraftan FX-8350, ASUS M5A97 R2.0 ikilisini secebilirsiniz. :) Oradan artan parayla bir SSD ve sogutucu alabilirsiniz. :)

AMD ekran karti almayin. Nvidia ekran kartlarindaki CUDA teknolojisi ve CUDA cekirdekleri render islemlerinde isinize yariyor.
@HasanTurhan, boyle sacma bir yorum gormedim. Ne demek i3 icin tasarlanmis ya? Anakartlari islemci kategorisine gore ayirmaya mi basladik artik. Pentium G3220 icin ne sececegiz, MSI Z97 Gaming Pentium mu?

AMD ekran karti almayin. Nvidia ekran kartlarindaki CUDA teknolojisi ve CUDA cekirdekleri render islemlerinde isinize yariyor.
@HasanTurhan, boyle sacma bir yorum gormedim. Ne demek i3 icin tasarlanmis ya? Anakartlari islemci kategorisine gore ayirmaya mi basladik artik. Pentium G3220 icin ne sececegiz, MSI Z97 Gaming Pentium mu?

Önemli olan kelimleri ilk gördüğünde aklına gelen değil ne anlam çıkarabildiğindir buda basit insanlardan beklenmez.

14.40'da Recep Baltas'in soyledigini dinlersen sevinirim. ;)

@HasanTurhan hoppa, niye kaldirdin videoyu? :) Ne anlam cikardigini israrla merak ediyorum. (Yazilim disinda) Bizlere de sunar misin anakartlar arasinda ne fark var? Tabi bu farki i3-i5-i7 arasinda bagli olarak belirt.

Ozetle;

14.40 - "Anakartlar arasinda performans farki yok. Aralarindaki fark yazilimlar."
51.10 - "Z97 Gaming 5'i alin, keyfinize bakin. İlla Z97 Gaming 7 almak zorunda degilsiniz."

Bu cevap yeterli olmustur sanirim. Arkadasin kafasini karistirmayin. Videoyu bastan sona izlemenizi siddetle tavsiye ederim. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Zaten bu ülkede deli gibi OC yapacak kullanıcı yok. Yani öyle bir bütçe yok. Gaming 7 alıp 5.0 GHZ mi deneyeceğiz sanki. Malesef ülkemizde dolar uçtu gidiyor bu gidişle sistem alamayacağız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı