2500 TL'ye 27" monitör önerisi

Bütçe
2500 TL
Ben indirimde MSI Optix G271 almıştım şu an fiyatı ne kadar bilmiyorum ama ben alırken 2000 civarlarındaydı.(şu an baktım İncehesap'ta 2194 TL )
G271 sipariş verecekken oda 1900 liraya düşmüştü. Son dakika bunu görünce sipariş geçtim G27C5 dün 2800 Lira fiyata sahipken şuan 1860 liraya düşmüş durumda .

G271 sipariş verecekken oda 1900 liraya düşmüştü. Son dakika bunu görünce sipariş geçtim G27C5 dün 2800 Lira fiyata sahipken şuan 1860 liraya düşmüş durumda .
Nerde hocam hangi sitede?
Hocam eyw çok iyi 2 monitör seçerken beni biraz zorlayacak gibi!

Karar vermem açısından!

FreeSync Premium özelliği var AMD R9 270 Ekran kartımda çok basit bir şekilde monitörde ki joystick tuşu ile aktif ettim hiç yazılımla uğraşmadan bir kaç kullanıcı GSYNC özelliğini açabildiğini ve bir problem yaşamadığını belirtmiş .
Anladım hocam ben daha detaylı bir inceleme yapacağım. Fakat VA Panel Ve IPS panel arasında ne fark var?

Anladım hocam ben daha detaylı bir inceleme yapacağım. Fakat VA panel ve IPS panel arasında ne fark var?

Ben gözle görülebilecek bir fark göremedim VA panel de renklerin doygunluk açısından bahsedilmiş ama renkler oldukça canlı ve güzel görünüyor. Ayrıca oyun modlarında FPS RPG yarış MMORPG vs. ayarları ayarlayınca her oyun için daha uygun ayar veriyor tabiri caizse Valorant'ı en düşük ayarlarda oynarken FPS modunu aktif etmemle hem renkler hem de görüntü kalitesi sanki yüksek ayarlarda oynuyormuşum gibi keskinleşiyor.

Anladım hocam ben daha detaylı bir inceleme yapacağım. Fakat VA Panel Ve IPS panel arasında ne fark var?
IPS renkleri daha canlı olur 180°den bakarsanız bile renkler bozulmaz. VA panel biraz daha soluk olur ama statik kontrast daha iyi olur. Siyahlar IPS'e göre iyidir. Renk 180° bakınca bozulur. Ayrıca kavisli panellerin hepsi VA. Tabi iyi VA kötü IPS'ten çok daha iyidir. VA' da ghosting oranı daha yüksek. Ya da sorun çıkma oranı.

Ben gözle görülebilecek bir fark göremedim VA panel de renklerin doygunluk açısından bahsedilmiş ama renkler oldukça canlı ve güzel görünüyor. Ayrıca oyun modlarında FPS RPG yarış MMORPG vs. ayarları ayarlayınca her oyun için daha uygun ayar veriyor tabiri caizse Valorant'ı en düşük ayarlarda oynarken FPS modunu aktif etmemle hem renkler hem de görüntü kalitesi sanki yüksek ayarlarda oynuyormuşum gibi keskinleşiyor.

Tamamdır. Hocam dikkate alacağım peki bu sorumu mazur görün, daha sonradan pivot yapmak istersek yapabilir miyiz bir bilgiye sahip misiniz bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı