2500 TL'ye APU sistem vs ekran kartlı sistem

Bütçe
2500
APU büyük ihtimalle alacağınız ekran kartı ile eşdeğer bir performans verecektir.

Eğer ekran kartı GT1030 veya altı değilse harici ekran kartlı bir sistem ekran kartını fazla kullanan program ve oyunlarda daha iyi performans verecektir.

Ben de benzer bir sistem kurmaya çalıştığım için birkaç gündür bunu araştırıyorum.

Yukarıdaki gibi bir işlemci ve ekran kartıyla kurulacak sistemin fiyatı APU sistemle hemen hemen aynı. Zayıf bir ekran kartı olmasına rağmen RX560 hatta belki RX550 bile APU'daki Vega 8 veya 11 GPU'yu geride bırakıyor.

Eğer ekran kartı GT1030 veya altı değilse harici ekran kartlı bir sistem ekran kartını fazla kullanan program ve oyunlarda daha iyi performans verecektir.

Ben de benzer bir sistem kurmaya çalıştığım için birkaç gündür bunu araştırıyorum.

Yukarıdaki gibi bir işlemci ve ekran kartıyla kurulacak sistemin fiyatı APU sistemle hemen hemen aynı. Zayıf bir ekran kartı olmasına rağmen RX550 bile APU'daki Vega 8 veya 11 GPU'yu geride bırakıyor.
Evet ancak upgrade edebiliyorsunuz. Ekran kartını ikinci elden satmak zorunda olmadan. Ayrıca 3200G'nin işlem performansı daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı