2500 TL'ye elektrogitar önerisi

YagkizK

Centipat
Daha fazla  
Birkaç aydır klasik gitar çalıyorum. Klasiği bırakıp elektrogitar çalmak istiyorum. 2500 TL'ye pek gitar olmadığı için 2. el almayı düşünüyorum. Gözüme cort X6 modeli çarptı fakat birçok kişi akort kaçırıyor diyor. Şu an kafam çok karışık. Bildiğim pek bir şey yok elektro gitarlarla ilgili. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Tarz olarak daha çok rock çalmayı istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözüme cort X6 modeli çarptı
Cort X6 Floyd Rose köprü sistemine sahip bir gitar. FR hareketli bir köprüdür. Örnek olarak fotoğrafa bakabilirsiniz.
1645039178864.png
Bu köprü tercihi özellikle giriş seviyesi gitarlarda (örnek olarak X6) çokça akort kaçırır çünkü kaliteli bir FR köprü kullanılmaz. Ekstra olarak tel değiştirmesi de oldukça zahmetli bir iştir Floyd rose köprülerde. Başlangıç için uzak durmakta fayda var.
Tarz olarak daha çok rock çalmayı istiyorum.
Rock biraz fazla genelleme olmuş. Soft rock mı yoksa Hard Rock mı yapmak istiyorsunuz yoksa her türünden yaparım mı diyorsunuz? Hard rock için Humbucker manyetik Softlar için Single manyetik tercih edilir bildiğiniz üzere. HH, SS, HSH veya HSS tercihinde bulunabilirsiniz çalacağınız tarza göre.
Ek olarak 2. el alacağımızdan hangi şehirde yaşadağınızı belirtseydiniz daha iyi olurdu :/

BÜTÇENİZE GÖRE TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ MODELLERE GELİRSEK

-Cort X1
-Cort X2
-İbanez GRG170DX
-Sıfır olarak SX Stratocaster tercihinde de bulunabilirsiniz.
-Squier Bullet Stratocaster (fakat 2. elden buna vereceğiniz para ile sıfır olarak SX alabilrisiniz. ben Bullet Strat yerine SX öneriyorum şiddetle.)
-Epiphone Sg Special
-Sıfır Sx Telecaster
-Jackson JS11 .
-cort viva gold 1
-Cort X100
-LTD EC-50
-İbanez GRX20
-İbanez GRX40
-Epiphone Les Paul Special VE

Gibi gibi modellere bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri