2500 TL'ye G3258 ve GTX750ti Tabanlı Sistem Toplama

schnell

Hectopat
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarım artık eskidiğinden yeni PC toplamaya karar verdim. İlk defa toplama yapacağım, umarım hayırlısı olur. İlk başta tabii buraya baktım. Technopat'ın önerdiği bütçeli oyun sistemini almayı düşünüyordum.
Screenshot_1.png

Çok uygun gelmişti ancak bazı forumlarda 4 çekirdekli olması olması gerekiyor, yoksa çok zorlanır bu işlemci dediler. Benim de aklım karıştı, size danışmak istedim, önerebileceğiniz işlemci var mı? Veya tamamiyle önerebileceğiniz sistem varsa çok memnun kalırım. Dediğim gibi 2500TL'yi aşmazsa çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara Toplam1.949,65 TL
Toplam KDV350,94 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.300,59 TL
[TBODY] [/TBODY]
Güç kaynağı: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Şimdiden hayırlı olsun sistem.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Sizin düşüncelerinizi de içine katarak bir sistem oluşturdum kendimce. R9 285 ekran kartını yeni mimari, 280x'e göre daha güncel olduğu için tercih ettim. Uzun süreli bir donanım kurmak istiyorum en azından 3 sene boyunca yeni ekran kartı almamayı planlıyorum. 2500 TL'yi aşmak zorunda kaldım çünkü her sene bilgisayar almıyorum.
Screenshot_1.png

Eksik,uygun olmayan parçalar var mı? 600W yeter mi? Düşüncelerinizi söylerseniz çok çok memnun kalacağım teşekkürler şimdiden.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Sizin düşüncelerinizi de içine katarak bir sistem oluşturdum kendimce. R9 285 ekran kartını yeni mimari, 280x'e göre daha güncel olduğu için tercih ettim. Uzun süreli bir donanım kurmak istiyorum en azından 3 sene boyunca yeni ekran kartı almamayı planlıyorum. 2500 TL'yi aşmak zorunda kaldım çünkü her sene bilgisayar almıyorum.Eki Görüntüle 70712

Eksik,uygun olmayan parçalar var mı? 600W yeter mi? Düşüncelerinizi söylerseniz çok çok memnun kalacağım teşekkürler şimdiden.

Monitörü en az 2 MS tepki süreli tercih etmelisin gölgelenme olmasın, Powercolor yerine Asus Strix modelini tercih et, 600 W rahat yeter.

Önerebileceğiniz uygun fiyata monitör var mı? Asus Strix modeli ne gibi ayrıcalıklar veriyor Powercolor yerine?
Hocam önerdiğim sistem gayet iyi, nesini beğenmediniz ki? Eğer illa SSD olsun diyorsanız azıcık güç kaynağından, ekran kartınıda R9 285 yaparak SSD alabilirisiniz. R9 285 az güç tükettiği için güç kaynağını abartmaya gerek yok. Artan parayla kasayıda yenileyebiliriz.
Bu arada Powercolor gayet kaliteli bir marka. Tam F/P ürünüdür.
http://www.vatanbilgisayar.com/powe...-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html 637 TL
Zalman ZM500-LX 500W Güç Kaynağı 147,95 TL 150 TL
Zalman Z3 Plus Mid Tower Kasa/Beyaz 141,66 TL 140 TL

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı