2500 TL'ye i7 920 sisteme yükseltme

Cusyx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
mevcut sistemime en fazla 2500 TL harcayarak yükseltmek istiyorum.
Bana anakart yeterli gibi geldi. 16 GB RAM, uygun bir işlemci, ekran kartı ve PSU önerilerinizi bekliyorum.
Şuan kasada 400 Watt PSU var.

Cpu-Z görüntüleri;

UUNws12.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 4690K, R9 290X powercolor, Zalman-GLX 700 PSU ve Corsair Vegeance Pro 16 GB 1600 MHz. Aslında 16 GB gereksiz 8 GB GSkill alabilirsin yeterli olur.

İşlemci değiştirmek istiyorsanız anakartınızı da değiştirmek zorundasınız. Sıfırdan yeni bir sistem toplamanızı öneririm. Eğer düşünmezseniz işlemcinizin performansı 1080P için gayet yeterlidir. RAM'i 8 GB'a tamamlayıp bir ekran kartı, güç kaynağı ve kasa alabilirsiniz. Bir de SSD ile günlük performansınıza katkıda bulunabilirsiniz.

RAM'lerin frekansları düşük olduğu için yeni bir takım RAM almak istiyorum. (Yüksek frekanslı) Sistemde Photoshop, Cinema 4D, After Effect tarzı programlar kullanacağım ve Render alacağım. (Bu yüzden 16 GB olsun istiyorum)
İşlemcim de i7. Serisinin ilk türevi bunun yerine anakartla uyumlu daha yüksek performans alabileceğim i5 işlemciler varsa değiştirmek isterim. Evet 120 GB'lık bir SSD düşünüyorum.
Ekran kartı da 2 veya 3 GB 384 bit olsa yeterli diye düşünüyorum.

Ancak markalar hakkında hiç bilgi sahibi değilim.
berkeayvazop sadece ekran kartı biraz fazla gibi geldi. önerin için teşekkür ediyorum

Ekran kartı Gittigidiyor'da 1750, Vatan'da 1300 liraya mevcut. (Kasaları farklı ama isim aynı :p)
Vatan'daki uygundur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı