25000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
25000 TL

adil10

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Mühendislik öğrencisiyim ve çoğunlukla oyun için en az 6-7 sene götürebilecek F/P bir laptop arıyorum. Piyasada birçok model var ama hepsinin diğerlerinden bie özelliği eksik oluyor, mesela işlemcisi iyi olanın ekran kartı diğerine göre daha kötü olabiliyor. Aklımda şu an net bir model yok çok arada kalıyorum. Aşağıya birkaç model bıraktım. Sizin de önerilerinizi bekliyorum.

Acer Nitro 5 12.Nesil Core i7 12700H-8Gb-512Gb Ssd-15.6inc-Rtx3060 6Gb-Freedos fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en uygun taksit seçenekleri ile fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da! (bu model şu an çok iyi fiyata geliyor fakat RAM 8 GB olması üzücü)

HP Victus Gaming AMD Ryzen 7-5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 6GB 16.1" 144hz FHD DOS Gaming Laptop 54S73EA Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL ( Victus serisinde en çok kafama yatan bu model oldu)

HP Victus Gaming Laptop I7 12700h 16gb 1tb Ssd Rtx3050ti Dos 15.6 Fhd 144hz 6z5x7ea + Çanta Ve Mouse Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL ( üsttekinden bir tık daha uygun fiyatı)

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K0TX AMD Ryzen 5 5600h 16 GB 512 GB 15.6" Fiyatı - Trendyol ( Lenovo'ya gelirsek Victus'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum, bu model de düşünülebilir)

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...4K?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail (Acer tarafında şöyle bir seçenek de var)

Bunlar gibi onlarca seçenek var ve ben çok kararsızım. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

İyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle ilk attığınız cihaz. 140W 3060 ve MUX Switch olması gibi çok sağlam özellikleri var. Sonradan RAM yükseltmesi yapmanı öneririm.

Hocam ilk attığım cihazı almaya karar verdim teşekkür ederim.
Peki 16 GB Ram mi eklemeliyim

Ben 8 ekledim. 16 da eklersen çalışır timing ve voltajlar aynıysa problem çıkacağını düşünmüyorum.

Ben 8 ekledim. 16 da eklersen çalışır timing ve voltajlar aynıysa problem çıkacağını düşünmüyorum.

Vatanda takiyorlar mi istesek hocam ?

İlk attığın cihaz güzel. 8 gb Ram 450 TL aynısı. Alıp takabilirsin.
Aynı ram hangisi hocam yazar misiniz ve vatanda takarlar mi istesek ?

Son düzenleme:
Hocam ilk attığım cihazı almaya karar verdim teşekkür ederim.
Peki 16 GB RAM mi eklemeliyim 8 GB mi?

16 eklersen Flex channel olarak çalışır, Dual'e göre daha az performans verir fakat RAM'e, ihtiyacın varsa eklenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı