25000 TL'ye R5 5600 sisteme GPU önerisi

Bütçe
25000
Soğutucusu ne bunun? Curve Optimizer ayarı da yapmamışsın gördüğüm kadarıyla 4.4Ghz çalışıyor.

Ben 5700X3D'ye geçmeden önce 5600'ü 4600Mhz overclocklu, RAM'leri 3600Mhz CL14'e overclocklu ve kule tipi fanla kullanıuordum. Tepeye kaslı bir kart koyunca alt donanımlar ilgiye ihtiyaç duyuyorlar. 1050 Ti ile 7800 XT arasında uzay çağı farkı var.
Soğutucusu kendi kutudan çıkan soğutucusu OC yapmadım sadece ramleri 3000 yaptım kendi hızına Curve Optimizer ne öyle bir şey yapmam gerekiyor mu

Soğutucusu kendi kutudan çıkan soğutucusu OC yapmadım sadece ramleri 3000 yaptım kendi hızına Curve Optimizer ne öyle bir şey yapmam gerekiyor mu?

5600'le takılamaya devam edeceksen iyi olur evet. Ufaktan kule tipi soğutucu alma, Curve Optimizer öğrenme, RAM'lere overclock yapma gibi seçenekleri düşünüp konular açardım.

Çünkü %10 civarı performans artışı yaşayabilirsin hepsiyle.

5600'le takılamaya devam edeceksen iyi olur evet. Ufaktan kule tipi soğutucu alma, Curve Optimizer öğrenme, RAM'lere overclock yapma gibi seçenekleri düşünüp konular açardım.

Çünkü %10 civarı performans artışı yaşayabilirsin hepsiyle.
Hocam ben çözünürlüğü 2k ya çektim monitör aralığın dışında hatası veriyor hdm taktığımda 1920 yapıyorum ama display portta yine aralığın dışında hata veriyor ne yapabilirim ?

Hallettim hdmi taktım sonra DDU ile amd yi kaldırdım kendine geldi tekrar kuruyorum ecel terleri döktüm hahhaah

Son düzenleme:

Geri
Yukarı