25000 TL'ye sağlam sistem önerisi

Bütçe
20-25k

kxyrahan

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar selam, iki üç gün kadar önce senelerdir kullandığım dizüstü bilgisayarım bozuldu. Bu zamana dek yaklaşık 10 kere falan bozulmuştu bilgisayar. Ben de bunun üzerine oyun için sağlam bir sistem toplamayı düşündüm. Bütçem 20-25k civarı. Kuzenim Sinerji sitesinden böyle bir sistem hazırlamış fotoğrafını gönderdi. Bu sistem sizce iyi mi cevaplarsanız ve oyun için sağlam bir bilgisayar toplamama yardımcı olursanız sevinirim.
Direkt dizüstü bilgisayardan geçiş yapacağım için elimde klavye ve mouse harici monitör gibi hiçbir masaüstü bilgisayar ekipmanı yok. Bütün bilgisayar komple 20-25k arası olmalı.

ss.PNG

Alınmaz bunlara bakın.
SSD'yi 1TB yapmak isterim derseniz monitör olarak bunada bakılabilir.

Alınmaz hocam pahalı.
Bu bütçede bunları öneririm :
Ramler 3600 MHz ve SSD Kingston 1 TB yapılarak alınabilir.
Monitör :
Kalan paraya kaliteli ekipmanlar alırsınız.
Onun dışında ekipmanlara ayrı bütçe çıkarsa arkadaşın önerdiği Mantis 6800 sistem ve monitör daha iyi olur.

Hocam peki bu fiyat aralığında alınabilecek dizüstü var mı? 30K'ya kadar çıkarabilirim belki fiyat aralığını.

Hocam peki bu fiyat aralığında alınabilecek dizüstü var mı? 30K'ya kadar çıkarabilirim belki fiyat aralığını.

Masaüstü 2 kat daha güçlü haberiniz olsun.

Laptopdan aynı performansı alamazsın hocam şart değilse almayın bence.

Teşekkürler hocam yüksek ihtimalle mantis 6800 veya 6700XT sistemi alacağım.

Masaüstü 2 kat daha güçlü haberiniz olsun.

Eyvallah hocam dediğinizde haklısınız. Ben de masaüstüne daha sıcak bakıyorum dizüstünden fakat çok sık olmasa da seyahat durumu olabileceğinden dizüstüne de yakın baktım. Ama yüksek ihtimalle masaüstü alacağım.
Peki hocam mantis 6800 ve 6700XT sistemlerine işlemci soğutucu olarak neyi önerirsiniz?
Mantis 6800 için sitede bunlar var:

1674563061926.png

6700XT için şunlar var:

1674563094227.png

6800 ve 6700XT için hangilerini önerirsiniz? Veya burada olmayan ve bana önerebileceğiniz ne var?

Yeni konular

Geri
Yukarı