25000TL monitör dahil sistem önerisi

Açabilirsin.

Yeterli fakat 12400F'te tercih edebilirsin 5600 yerine. Oyun konusunda daha iyi. Photoshop vb. uygulamalarda kafa kafaya. Bazen 12400/F geçebiliyor.
Oyun testi (9 oyun ortalaması):
Eki Görüntüle 1404179
Örnek olarak Photoshop testi:
Eki Görüntüle 1404173
12400F almaya karar verirsen 12400F ve anakart önerim:
Topladığım sistemde sadece şu iki parçayı değiştirmen yeterli.
Not: Depopark sitesi güvenilirdir. Aklında şüphe olmasın.

Isınma konusunda hangi işlemci daha iyi? Sıvı soğutma veya işlemci için fan almam gerekir mi? İkisi için de soruyorum.

@Zast43 benzer olur, 12400F belki biraz daha serin çalışır. Ayrıca attığım soğutucu her iki işlemci için yeter.
Tekrar soğutucu linki istersen:

Çok teşekkürler. İlerleyen zamanlarda sorularım olursa veya merak ettiklerim tekrar yazarım.

@Emma Stone hocam sistem önermiştiniz bana, daha almaya fırsatım olmadı. O sırada internette dolaşırken şöyle bir sisteme denk geldim. Sizce daha mı iyi? Fikriniz nedir?
(Parçaları değiştirme imkanı var.)

@Zast43 Daha ucuza toplanabilir gibi. Kasası biraz gösterişli, seni yanıltmasın. Bu sistem 1-2K daha ucuza toplanır.
Kasasından dolayı yanıldım sanırım. Bu sistemi 1-2K daha ucuza mı almak daha iyi sence yoksa ilk topladığın sistemi mi? Kasada 7 tane fan olunca belki etkiler diye düşündüm. Birde AMD ekran kartına AMD işlemci almak daha mantıklı diyorlar öyle mi? Ekran kartı olarak 6750XT ekran kartında kararım kesinleşti gibi bir şey. Başlarda önyargılıydım sayende gördüm ki cidden neredeyse 3070Ti gücünde performans veriyor ve daha ucuz.

@Zast43 AMD ekran kartına AMD işlemci derken ekosistemden bahsettin sanırım. SAM açmaktan da bahsediyorsan o Intel + AMD'de de olabilir. ReSizebar diye geçer. İnternetten bakabilirsin. Technopat'ın makaleleri var bunun hakkında.
ilk topladığın sistemi mi?
İlk topladığım sistemde konuda belirttiğim gibi 12400F + H610 al. Güncel fiyatlarla birkez daha toplayabilirim istersen.
Başlarda önyargılıydım sayende gördüm ki cidden neredeyse 3070Ti gücünde performans veriyor ve daha ucuz.
İşimiz bu diyelim. 🙂

Son düzenleme:
@Zast43 AMD ekran kartına AMD işlemci derken ekosistemden bahsettin sanırım. Sam açmaktan da bahsediyorsan o Intel + AMD'de de olabilir. ReSize BAR diye geçer. İnternetten bakabilirsin. Technopat'ın makaleleri var bunun hakkında.

İlk topladığım sistemde konuda belirttiğim gibi 12400F + H610 al. Güncel fiyatlarla bir kez daha toplayabilirim istersen.

İşimiz bu diyelim. 🙂

Öncelikle cidden tekrar teşekkürler çok yardımcı oldun. Güncel fiyatlarla bir daha toplarsan çok iyi olur. Bir de senin fikrini merak ediyorum. Benim yerimde olsan AMD işlemci mi Intel işlemci mi tercih edersin? İleriye dönük bir sistem olmasını istiyorum ileride parça değişiminde çok sorun yaşamak istemem.

Son düzenleme:
@Zast43 12400F, 5600'den daha mantıklı.
2 tane;

Geri
Yukarı