2500TL Bütçe Ekran Kartı Önerisi

İkinci elden rtx2080 bulursun çok rahat o fiyata hatta çok şanslıysan birkaç ay önce yakalamıştım Quadro Rtx 8000 48gb bile bulabilirsin ama edit fln yapmıyorsan aç sahibinden,letgo fln elden teslim rtx2080ti al

İkinci el-sıfır muhabbetine çok takılma ekran kartı temizse sıfırdan farksız çalışıyor.

Bir bakayım dedim şu an ikiside yok ama birkaç haftaya tekrar ilanlar çıkacaktır.
RTX2080lerin hala ikinci elleri 4binden başlıyor bence değmez

@Emily Kaldwin Hocam ikinci el RTX 2080 2500 Lira gibi bir fiyata nasıl bulunabilir? Bence siz 2.el piyasasını tekrar baştan iyice bir araştırın RTX 2070 bile zor denk gelir o fiyata 2.el olarak.
Şaşırtmadı, bende aynı tepkiyi vermiştim ilk görüşte fakat adamlar tertemiz kart veriyor 2500 liraya hangi kafayla bende bilmiyorum.

3 4 gün önce Hepsiburada büyük bir indirim yaptı. Msi'ın ventus modeli 2060, 2500 TL'ye satılıyordu. Ama haliyle hemen bitti indirim. Yeni indirimler ne zaman olur bilemem. Eğer bekleme konusunda tereddütün yoksa bekleyebilirsin. Ancak dolar faktörünü unutmamanı öneririm. Eğer indirim bulamazsan da Msi Gaming 1660 Ti modelini alıp güle güle kullanırsın. O para Inno3d 2060 modeli de var ancak ben pek tavsiye etmiyorum. Alanlar genelde ısınma sorun yaşıyor soğutma kalitesizliğinden dolayı. Zaten o yüzden ucuz ya.. Bir de Inno3d ekran kartlarında bazen Vram olarak kalitesiz Vram'ler kullanıyorlarmış. O yüzden az da olsa muadillerine göre düşük performans alma ihtimalin var. Bir de yanlışım varsa düzeltirler ancak, Inno3d'in Türkiye'de garanti servisi de yok diye biliyorum ayrıca. O yüzden 2500 TL varken git 1660 TI al 3 4 sene gider rahat. Ekstra 15 FPS için öyle risklere girmeni tavsiye etmiyorum. Ha bir de ikinci el piyasasına falan girmeyin sakın.

İkinci el düşünürseniz o fiyata güzel bir garantili GTX1080 Ti denk getirme şansınız olabilir.

Hocam güzelden kasıt nedir? Garanti? Mining yapılmamış olması? Bence burada yorum yapmadan önce en iyi bildiğiniz 2.el sitelerinden en az 2 tanesi girip 'Güzel' ekran kartlarının fiyatlarına bakın bence. O fiyata temiz bir RTX 2070 denk gelirse büyük şans. GTX 1080 ise o fiyata çok fazla var ve temiz, garantili ve düzgünü bulunur. Ama o fiyata GTX 1080Ti yüksek ihtimal garantisiz ve canı alınmış bir kart olur.
Yada beklemek problem olmaz derseniz bu kartlardan biri size yeterli olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Yakın zamanda Hepsiburada ve Vatan KDV indirimi yaptı. Onları malesef kaçırdım. Bir sonraki ne zaman gelir acaba? Biraz acelem varda.

AMD düşünmüyorum. Başım defalarca belaya girdim AMD GPU'lar ile.
Aceleniz varsa güzel bir 1660Tİ alınabilir. Aralarında fark var ondan 2060 önerdim. Yakın zamanda indirim olacağını düşünmüyorum hem vatan hem hepsiburada yaptı.
3 4 gün önce Hepsiburada büyük bir indirim yaptı. Msi'ın ventus modeli 2060, 2500 TL'ye satılıyordu. Ama haliyle hemen bitti indirim. Yeni indirimler ne zaman olur bilemem. Eğer bekleme konusunda tereddütün yoksa bekleyebilirsin. Ancak dolar faktörünü unutmamanı öneririm. Eğer indirim bulamazsan da Msi Gaming 1660 Ti modelini alıp güle güle kullanırsın. O para Inno3d 2060 modeli de var ancak ben pek tavsiye etmiyorum. Alanlar genelde ısınma sorun yaşıyor soğutma kalitesizliğinden dolayı. Zaten o yüzden ucuz ya.. Bir de Inno3d ekran kartlarında bazen Vram olarak kalitesiz Vram'ler kullanıyorlarmış. O yüzden az da olsa muadillerine göre düşük performans alma ihtimalin var. Bir de yanlışım varsa düzeltirler ancak, Inno3d'in Türkiye'de garanti servisi de yok diye biliyorum ayrıca. O yüzden 2500 TL varken git 1660 TI al 3 4 sene gider rahat. Ekstra 15 FPS için öyle risklere girmeni tavsiye etmiyorum. Ha bir de ikinci el piyasasına falan girmeyin sakın.
Ben samsung VRAM kullanıldığını biliyorum. Donanım arşivi incelemişti.

Aceleniz varsa güzel bir 1660Tİ alınabilir. Aralarında fark var ondan 2060 önerdim. Yakın zamanda indirim olacağını düşünmüyorum hem vatan hem hepsiburada yaptı.

Ben samsung VRAM kullanıldığını biliyorum. Donanım arşivi incelemişti.
Evet Samsung Vram kullanıyor ancak geçenlerde bu konuda kendimden daha bilgili bir arkadaştan öğrenmiştim, bazen Samsung kullanmayabiliyormuş sanırım. O açıdan araştırıp alın demişti. Açıkçası kimsenin o kadar para verip de kalitesi düşük bir alet almasını istemem o yüzden Inno3d konusu açıldığında artık bu bilgiyi veriyorum sonrasına alacak arkadaşın tercihi olur tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı