2500TL Bütçeyle PC mi PS4 mü?

İlker Uzunboy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, elimde elimdeki eski sisteme kurduğum bir hackintosh bilgisayarım var. Mac OS X'i sorunsuz kullanıyorum hiç bir şikâyetim yok ama oyun da oynayamıyorum. Bilgisayarım normalde zaten oyun falan kaldırmıyor, rüya benim için. Bilgisayarıma hackintosh girişiminden önce bir tane mac os x uyumlu sistem almaya karar vermiştim -doların yüksek olmasına rağmen- ama bilgisayarıma mac kurabildim.

Biliyorsunuz, dolar aşırı yüksek ve vatan bilgisayar gibi şirketlerdeki bilgisayar parçaları da acayip derecede pahalılaştı. 1500TL ye geçen sene rahatça alabileceğim bir bilgisayarı bugün 2300TL ye alabiliyorum. 2300TL vermek çok saçma geliyor ve ben de bu yüzden 1.600TL ye iki tane kolu olan GTA 5 dahil bir PS4 almaya karar verdim. PC nin yanına kurmayı, oyun oynayacağım zaman PS'e geri kalan işlemlerimi macimde halletmeye karar verdim. Monitörüm gayet iyi, incelemesi yapılmıştı technopat'ta. FPS, 4k vs. bir takıntım yok. PS4'de zaten her oyunu "akıcı" bir şekilde oynayabileceğimden eminim. Benim için 30FPS oyun oynamak için gayet yeterli bir rakam.

Sizce ne yapmalıyım?

Bilgisayarım: [Başarılı kurulum] Intel Pentium E2220 & HD6670 Yosemite | Technopat Sosyal

Zevkine kalmış bir durum. Ama senin yerinde olsam şu an konsol alırdım.

Eğer konsol alıp belirli bir süre sonra sıkılmayacağını düşünüyorsan, alabilirsin. Nasıl düşünürsün bilmiyorum ama temiz 2. eller bana mantıklı geliyor. Sıfır fiyatına 2 kol 3-5 oyun arası bulabilirsin.

Zevkine kalmış bir durum. Ama senin yerinde olsam şu an konsol alırdım.
Şöyle bir durum var hayatım boyunca ps kolunu 2-3 defa elime almışımdır, yani hiç bilmiyorum. Geçen oynayayım dedim PS3'te GTA IV'i, arabayı bile zar zor sürdüm.

Hocam sıfır olmalı, ikinci el kullanmaya gerek yok çünkü ucuz zaten PS4 ikinci el almanın mantığı yok bence. Zaten oynayacağım GTA IV ve NBA 2K serisidir yani, fazlasını oynamam daha doğrusu o kadar çok oyun oynamam.

Eğer PS3 veya PS4 oynamadım diyorsan PS cafelerde deneyebilirsin. Böylece hangisi sana uygun anlarsın fakat yerinde olsam PS4 alırdım çünkü zaten halihazırda Mac var işlerini Mac'da yapar oyununu PS4'te oynarsın. Bence biraz zamanın geçmesini bekle yaza doğru PS4 fiyatlarının düşeceği tahmin ediliyor.

Hocam sıfır olmalı, ikinci el kullanmaya gerek yok çünkü ucuz zaten PS4 ikinci el almanın mantığı yok bence. Zaten oynayacağım GTA IV ve NBA 2K serisidir yani, fazlasını oynamam daha doğrusu o kadar çok oyun oynamam.[/QUOTE]

2K serisi benim de çok hoşuma gidiyor. Sırf onun için PS4 almayı bile düşünmüştüm. Sıkılmayacağını düşünüyorsan, kesinlikle al. Tek başına mı oynayacaksın yoksa kardeşin ya da arkadaşın falan mı var?

Oyunları, PS Plusu alabileceksen PS4 al. Kendin yazmışsın zaten, takıntım yok diye.

Merhaba,

Daha önce pek fazla kolla oyun oynamasan da zamanla çok rahat edeceğini düşünüyorum. PS4 alıcam ama sadece GTA ve NBA2K oynamak istiyorum tarzında bir düşünce ile yaklaşmamanı öneririm açıkçası. Çünkü alacağın cihazın en az seni 4-5 sene götüreceğini düşünerek adım atmalısın.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. PC almak için hiç bir sebep olmadığından dolayı, PS4 ve Xperia Z2 ikilisini almaya karar verdim.

Genelde tek başınıza oyun oynayacaksanız PC tercih etmelisiniz. Konsollar kapalı kutu gibi sizi sürekli kısıtlayacaktır.

Geçenlerde bilgisayarda Shadow of Mordor oynayayım dedim. Aslında Gamepad ile oyun oynamayı seven birisiyim. Ama dayanamadım klavye fare ile oynama ihtiyacı hissettim. Konsolda maalesef böyle bir şansınız yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…