2500TL Sistem Önerileri

Selam. Bu işlerden pek anlamam. Fakat size tavsiyem muhakkak SSD almanız. Çünkü bilgisayarın kullanımı ayrı bir keyif. Zınk diye açılıyor zınk diye kapanıyor.
Birde DVDROM harici olarak almanız. Çünkü diğer bilgisayarınız varsa ondada kullanabilirsiniz. Ben kasaya takılan cinsten aldım şimdi pişmanım. Taşınabilir sürücülerin fiyatıda uygun.
Benden söylemesi.

Helal olsun :D Benim sistem deneme surumu, liphterin sistemi kesin sistem. Ama kafama bir sey takildi. Nicin hep Xigmatek'in o modeli ? Nicin Corsair veya CM degil ? Bir de 50 lira DVD yazici parasi var :D
Güzel bir kasa, psu'da idare eder. Corsair ve Cooler Master biraz daha pahalı. Ekran kartı veya işlemciden kısacağımıza kasadan kısmak daha mantıklı geliyor bana.

- - - Güncellendi - - -

Çok sağlam sistem olmuş, ancak 700 veya 750 wat bir kasa daha iyi iş görücektir.
Gereksiz olur. Zaten R9 290'ın yük altında tüm sistemin 450 watt güç harcadığını düşünürsek, önerdiğim kasa 550 watt veriyor. Yani buda fazlasıyla yeter. Ekstra kasa fanı ve hdd rahatlıkla takabilir.

turhill yazım hatalarını düzeltmelisin. Bak ben dün gece telefondan girdim şimdi düzelteceğim. :D Ayrıca ekran kartı ve işlemciden kısmak mı daha mantıklı olur, yoksa kasa ve diğer parçalardan feragat edip canavar gibi bir ekran kartı koymak mı ? Tabi ki SSD harika bir şey. Fakat şimdilik gereksiz. Arkadaş ileride SSD takviyesi yapabilir. Ayrıca harici DVD'ler hakkında biraz bilgi verir misin ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı