2500TL'ye Toplama Mı Yoksa Dizüstü Mü?

Monster mı? Toplama masaüstü mü?

• Oy verenlerin toplamı
    20
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleyen: Moderatör:
@Can Dalgıç @Can Dalgıç Syper arkadaşın önerdiği sistemdeki ekran kartını Nvidia yapmanız yeterlidir. Sende benim kafadansın Nvidia iyidir. Onun yerine bunu koyarsan hem daha ucuza gelir sistem GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Nvidia Ekran Kartı :):) 300TL falan aşağı iniyor maaliyeti. Bunun yerine SSD ekleyebilirsin yada asıl tavsiyem işlemciyi FX-8350 yapmandır. Sanırım yine aynı fiyata denk gelecektir.
Sağolasın. Sence bu sistem nasıldır?

Toplam: 2,656TL tutuyor ama bütçeyi aşma ihtimalim var ve hemen toplamayacağım yani bir indirim de söz konusu olabilir düşünceleriniz nelerdir? Değiştirilmesi gereken veya uyuşmayan bir şey var mıdır? Daha fiyatlı ve performans verebilecek bir parça?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki toplama masaüstü diyorum sorman bile hata diyebilirim açıkçası.

@Can Dalgıç Kardeşim bütçen 2500 olduğu için kendime düşündüğüm parçaları sana tavsiye edebilirim diyorum ..
Sen intel seçmişsin ama oyun oynayan birisi olduğunu belirttiğin için sana ekran kartını biraz daha yüksek seçersek daha iyi olackatır.
İŞLEMCİ : FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - 938 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar Bu işlemci hem maaliyet olarak hemde performans olarak daha iyi olur gibi geliyor benchmark puanlarına şuradan bir göz atabilirsin PassMark Intel vs AMD CPU Benchmarks - High End
ANAKART : 990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - AMD Uyumlu - Anakartlar - Vatan Bilgisayar Sistemi hemen toplamayacağım demişsin bende bu anakartı düşünüyorum kendime güzel gözüküyor ancak araştırmaya devam ediyorum bunu ..
RAM : 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar Ramlerde değişiklik yok CL9 ve soğutuculu gayet güzel ramler seçmişsin.
EKRAN KARTI : GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Nvidia Ekran Kartı ASUS'un DirectCU II soğutması çok beğenileniliyor.Zotac'tan iyi bir seçim gibi geliyor.GPU da Gtx770 seçtim.
HDD : 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - 3.5 Diskler - Harddisk - Vatan Bilgisayar CavierBlack çok iyidir ama buda işini görecek ve seçkin bir HDD'dir.Maaliyet olarak daha uygun tabi birde ..
KASA : RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Middle Tower - Bilgisayar Kasaları - Vatan Bilgisayar Bu kasanın çok beğeneni var forumda sistem toplayanlara göz atarsan bir çok kişinin tavsiyesi olduğunu görürsün.
SOĞUTMA SİSTEMİ : HYPER 212 EVO LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - İşlemci - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar İlerleyen zamanlarda O.C yaparsın muhtemelen, bu fanda çok beğeniliyor.
%30 indirimli fiyatlarıyla 2572TL sanırım.
Dediğim gibi illede intel olsun dersen ona göre de bir araştırabiliriz ama intel işlemci demek ekran kartından kısmak demektir ..

Toplama alırsanız performans için daha iyi olur. Ama bilgisayarınızı yanınızda bulunduracaksanız Monster'lara bakabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı