2500U Laptop Ekran ve video kaydında kasıyor

squeld

Zeptopat
Daha fazla  
OBS'ten video çekerken veya Discord üzerinden arkadaşlarıma yayın verdiğimde ikisinde de 30 ve 60FPS seçtiğim halde yayın ve videolar 5-8 FPS oluyor çok kasıyor. Bu neden kaynaklanır? Çözümü var mıdır? Birçok programda aynı şey olduğu için yazılımsal mıdır?

Sistemim:
AMD Radeon 540.
Ryzen 5 2500u with Vega 8 Graphics.
8 GB RAM.
Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
OBS'ten video çekerken veya Discord üzerinden arkadaşlarıma yayın verdiğimde ikisinde de 30 ve 60FPS seçtiğim halde yayın ve videolar 5-8 FPS oluyor çok kasıyor. Bu neden kaynaklanır? Çözümü var mıdır? Birçok programda aynı şey olduğu için yazılımsal mıdır?

Sistemim:
AMD Radeon 540.
Ryzen 5 2500u with Vega 8 Graphics.
8 GB RAM.
Windows 10.

Bu sistem çok kötü değil ama OBS ayarlarının ayarlamanız lazım.

Ama Discord yayınlarında da kasma var genel olarak bir ayar lazım galiba.

Ben olsam format atardım ama sen yapma SSD varsa ömrünü kısaltır YouTube'da videolar var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna bir bak ama bir soru soracağım sadece discordamı oluyor yoksa sen kayıt yapmadan oyun oynarken de kasıyor mu?

Hayır oyun oynarken kasmıyor. Örneğin GeForce NOW'dan 60FPS oyun oynuyorum GeForce NOW ekranını veriyorum o da 5FPS geliyor yayına

Herhangi bir oyunda veya normal ekran paylaşımında FPS'im iyi olmasına rağmen Discord veya OBS gibi kayıt alma programlarında kasıyor.

Herhangi bir oyunda veya normal ekran paylaşımında FPS'im iyi olmasına rağmen Discord veya OBS gibi kayıt alma programlarında kasıyor.

Büyük ihtimal yazılımsal bir hata var gibi fakat buradan yazarak sorunu çözmek zor iş.
Sisteminiz iyi bir sistem ama anlamadım nasıl böyle bir hata var.

Geri
Yukarı