2500X ve RX570 sistem CS:GO anlık FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

yigitmaster

Decapat
Sistemim bu şekilde.

• ASUS RX 570 ROG STRIX 4 GB.
  • Ryzen 5 2500X.
  • Corsair 8 GB 2666 MHz.
  • 240 GB SSD.
  • 1 TB HDD.
CS:GO oynarken anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. 300 FPS'ten 70 FPS'e kadar düşüyor termal macun 8 aydır yenilenmedi.

Isıdan olduğunu sanmıyorum, oyun içi kaynak kullanımlarını MSi Afterburner ile görüntüleyip bize ekran görüntüsü gönderin lütfen.

Isıdan olduğunu sanmıyorum, oyun içi kaynak kullanımlarını MSI Afterburner ile görüntüleyip bize ekran görüntüsü gönderin lütfen.

Programın ayarlarını pek anlamadım ama değerler bu şekilde.

2020.03.27-13.58.png

Dediğim gibi ısıyla hiçbir ilgisi yok, sıcaklık değerleriniz gayet normal. Oyun içinde CPU kullanımı ne durumda? Oyun HDD üzerinde mi kurulu SSD üzerinde mi?

HDD üzerine kurulu CPU kullanımı %44 GPU kullanımı %50
Dediğim gibi ısıyla hiçbir ilgisi yok, sıcaklık değerleriniz gayet normal. Oyun içinde CPU kullanımı ne durumda? Oyun HDD üzerinde mi kurulu SSD üzerinde mi?

RAM'lerden kaynaklı olabilir mi?

HDD üzerine kurulu CPU kullanımı %44 GPU kullanımı %50
RAM'lerden kaynaklı olabilir mi?

Kaynak kullanımlarında herhangi bir sorun görülmüyor, 8GB belleğin tamamı kullanılabiliyorsa RAM'lerden değildir. 8GB RAM CS:GO gibi bir oyun için yeterli seviye. Oyunu SSD'ye taşıyıp performansı gözlemler misiniz? Arızalı HDD'ler bu soruna yol açabilirler.

Kaynak kullanımlarında herhangi bir sorun görülmüyor, 8 GB belleğin tamamı kullanılabiliyorsa RAM'lerden değildir. 8 GB RAM CS:GO gibi bir oyun için yeterli seviye. Oyunu SSD'ye taşıyıp performansı gözlemler misiniz? Arızalı HDD'ler bu soruna yol açabilirler.

RAM'lerin tamamı kullanılmıyor 6 GB civarı kullanıyor ve eskiden zaten oyun SSD içindeydi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı