Ryzen 2500X ve RX570 sistem FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

yigitmaster

Decapat
Yaklaşık 1 yıl önce İtopya'dan almıştım. Bazı oyunlarda drop yaşıyorum GPU kullanımı 80'den 0 düşüyor bu da direkt olarak oyunu etkiliyor sebebi nedir? Nasıl çözebilirim bu sorunu? Sıcaklık 55 - 65 arası seyrediyor.

Sistem:
Ryzen 5 2500X.
ASUS sitrix RX 570.
Corsair 8 GB 2666MHz RAM.
120GB Adata. (Sistem yüklü)
Seagate 1TB 7200RPM.
Ekran kartı sürücüsü güncel.
CS:GO oyun içi değerleri:

2020.03.27-13.58.png

Ezbere konusmayin lutfen 8 GB RAM ancak BF5 gibi cok agir oyunlarda drop yaratir 16gbb RAM ve RX 570 ile benzer GPU duşmelerini yasiyorum sorun ekran kartindan diye biliyorum.

Sende drop var mı BF 5, PUBG, CS:GO'da.

Ezbere konusmayin lutfen 8 GB RAM ancak BF5 gibi cok agir oyunlarda drop yaratir 16gbb RAM ve RX 570 ile benzer GPU duşmelerini yasiyorum sorun ekran kartindan diye biliyorum.

Yapabilceğim bir şey yok mu?
Lütfen birisi yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 yıl önce İtopya'dan almıştım. Bazı oyunlarda drop yaşıyorum GPU kullanımı 80'den 0 düşüyor bu da direkt olarak oyunu etkiliyor sebebi nedir? Nasıl çözebilirim bu sorunu? Sıcaklık 55 - 65 arası seyrediyor.

Sistem:
Ryzen 5 2500X.
ASUS sitrix RX 570.
Corsair 8 GB 2666MHz RAM.
120GB Adata. (Sistem yüklü)
Seagate 1TB 7200RPM.
Ekran kartı sürücüsü güncel.
CS:GO oyun içi değerleri:

Eki Görüntüle 553574
1. Aygıt eksik olabilir, sistem görmeyebilir. Aygıt yöneticisinden kontrol et.
2. Aygıtların (ekran kartı, işlemci vs.) güncel driver'larını kendi sitelerinden indir.
3. Windows orjinal yazılımı mı kullanıyorsun ve kullanıyorsan ürün anahtarını etkinleştir mi?

Aynı sistemdeki ve aynı sorunu şuanlık çözmeye çalışıyoruz dostum. Bu forumu takip et, sormak istediğin soru olursa bana sor.

1. aygıt eksik olabilir, sistem görmeyebilir. Aygıt yöneticisinden kontrol et.
2. aygıtların (ekran kartı, işlemci vs.) güncel Driver'larını kendi sitelerinden indir.
3. Windows orijinal yazılımı mı kullanıyorsun ve kullanıyorsan ürün anahtarını etkinleştir mi?

Aynı sistemdeki ve aynı sorunu şu anlık çözmeye çalışıyoruz dostum. Bu forumu takip et, sormak istediğin soru olursa bana sor.

Her şeyi denedim zaten yine olmadı sonrada ekran kartı bozuldu iade yaptık büyük ihtimalle ekran kartından.

Geri
Yukarı