250TL motosiklet kaskı önerisi

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Bütçe olarak 250 TL gibi bir miktar belirledim. Biraz yukarıya taşıyabilirim ama çok fazla olmaz. Hangi kaskları önerirsiniz? Biliyorum biraz düşük bir bütçe ama şimdilik başka çarem yok. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında baktığım tek kask modeli o. Bunlarda FF 350-351-352 gibi modeller var. Sanırım üretim yılına göre yeni seri çıkarılıyor. Fakat FF 352 modelinin yeni ve eski seri olanları var. Gri ve renkli sticker şeklinde ayrılıyorlar galiba. Hangi modeli seçeceğimi şaşırdım inanın. Bu marka hakkında çok fazla olumsuz eleştiri gördüm.

@Silinen üye Yazdığınız yoruma bakarsak bilginiz yok bu konu hakkında. Yumuşak iç desteklerle koruyuculuk arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlam veremiyorum. :D
250 TL’ye en iyi alabileceğin kask FF 352’dir (biraz arttırman lazım). FF351 Sharp’tan 1 yıldızlı o yüzden bulaşma.

Kafanı mükemmel ötesi korumaz ama fiyat performans ürünü fakat kullanıcıları çok ses aldığını özellikle çene pedi yok diye ordan alıyor birde vizörün üst kısmından diyorlar. 125-150 cc motosikletin varsa 100 KM hızlar son hızın gibiyse (çünkü 70den sonra başlıyormş diye biliyorum) al yoksa ses rahatsız eder ama sen bilirsin.

@Astra Motorum 50 CC o açıdan sorun olmayacaktır o zaman. FF 352 modelinin yeni eski olayı nedir peki? Söylenildiği gibi gri yazılı olanlar mı yenisi? Ayrıca FF 351 kurnazlığı gibi yeni nesil FF 352 modelinin de güvenlikten yoksun olma gibi bir durumu yoktur değil mi? :D

@Astra Motorum 50 CC o açıdan sorun olmayacaktır o zaman. FF 352 modelinin yeni eski olayı nedir peki? Söylenildiği gibi gri yazılı olanlar mı yenisi? Ayrıca FF 351 kurnazlığı gibi yeni nesil FF 352 modelinin de güvenlikten yoksun olma gibi bir durumu yoktur değil mi? :D
50 cc ise ve bütçen bu kadar ise fiyat performans ürünü zaten FF 352 (bu fiyata).
Ben o konuyu ayrıca merak etmiştim Sharp'a mesaj attım ve geri dönüş aldım onların FF 351'e 4 yıldız vermediklerini onların FF 352'yi test ettiklerini söyledi (yani LS2 kendisi satış için koymuş). Sonra Sharp kaldırttı 1 yıldıza çevirtti.

Birçok motosiklet formunda bunun hakkında birçok tartışma oldu ama bu fiyat performans olarak daha iyisinin olduğu anlamına gelmez ayrıca bunun fiyat aralığında da başka seçenek yok.

Yeni modelleri var aslında LS2'nin, düz 300'e çıkabilirsen o kadar vermişken FF353 iyi bir tercih olabilir.
Çene altı pedi ve DOT sertifikası var diyorlar acaba kullanılan malzeme kalitesi artmışmıdır 40TL’ye ? Büyük ihtimalle hayır ama çene altı pedi iyi olmuş ve rüzgar sesi gibi sorunlar düzeltilmiştir belki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı