250W PC aylık ortalama kaç TL harcar?

Bursa için 1KW elektrik fiyatı 2,06₺ olarak gözükmekte. (Mesken [Yüksek Kademe])
Maksimum enerji çekerse, 8 saatte 2KW elektrik tüketmiş olursunuz.
2KW elektrik = 4,12₺
30 günlük toplamı = 123,60₺

Bursa belirtmemin sebebi;
1642283665588.png

Kullandığınız güç kaynaklarının watt değerinin bir önemi yok arkadaşlar. Önemli olan bileşenlerdir. Örnek olarak 750W güç kaynağı olan birisi GTX 1060 R5 1600 tarzı sistem kullanır. Bir ikinci kişide 750W güç kaynağı ile R5 3600 ile RTX 3060 kullanır. İki tarafta da 750W PSU var diye faturaya aynı tutar yansımaz.

Çok bir şey değil hocam i5 2400S 8 GB RAM HD6350 H61 anakart var bir de.

Çünkü 150 kW çok düşük bir değer ortalama bir aile zaten aylık 200kW civarı yakar her türlü sadece zam için yapılmış bir saçmalık.
Öyle bakarsanız zaten cılkı çıkmış durumda yok 150 kWh altı ve üstü yok bölgedeki iletim şirketi fiyatlaması yok o iletim şirketinin dağıtım şirketi üzerine fiyatlaması yok bir de bizim seçtiğimiz dağıtım şirketi ve onun bölgesine göre fiyatlaması... Elektrik değil de sanki antimadde üzerinden enerji kullanmaya çalışıyoruz.

Öyle bakarsanız zaten cılkı çıkmış durumda yok 150 kWh altı ve üstü yok bölgedeki iletim şirketi fiyatlaması yok o iletim şirketinin dağıtım şirketi üzerine fiyatlaması yok bir de bizim seçtiğimiz dağıtım şirketi ve onun bölgesine göre fiyatlaması... Elektrik değil de sanki antimadde üzerinden enerji kullanmaya çalışıyoruz.

2023'te bor madeniyle zengin olacağız (!).

Geri
Yukarı