250W PSU 650 Ti için yeterli mi?

FranKK

Kilopat
Daha fazla  
Şu anki kasam hazır Casper kasa. İçerisinde 250W olması lazım. Şu an unuttum ancak içerisinde GT 730 var. Bir arkadaşım alıp kullanmam için verecek 650 Ti'yi ancak kartı yakarım diye korkuyorum. GT 730'u kaldıran PSU 650 Ti kaldırır mı?

1581546741497.png

O güç kaynağı bu ekran kartına yetmeyecektir. Eğer bilgisayarı açmayı başarırsanız, yük altındayken sisteminiz otomatik olarak kapanacaktır.

Şu anki kasam hazır Casper kasa. İçerisinde 250W olması lazım. Şu an unuttum ancak içerisinde GT 730 var. Bir arkadaşım alıp kullanmam için verecek 650 Ti'yi ancak kartı yakarım diye korkuyorum. GT 730'u kaldıran PSU 650 Ti kaldırır mı?
Kesinlikle kaldırmaz yeni psu almanız gerekiyor yeni alacaksanız 550w dan aşağı almanızı tavsiye etmem.

Son düzenleme:
Gold 250w kaldırabilir yalnız Casper muhtemelen 80+ bile koymamıştır o kasaya. 240w Dell güç kaynağı ile i5 2500 ve 750ti kullandım 2 sene sürekli oyun oynayarak.

Arkadaşın burada gösterdiği resimdeki yerin en altında ekran kartının 6 pin güç girişi istendiği yazıyor. Sen 250Watt güç kaynağı kullanıyorsan büyük ihtimal çok eski bir güç kaynağı kullanıyorsun, o güç kaynaklarında da 6 pin güç girişi yoktur.

1.png

Sen 6pin güç girişini ekran kartına bağlayamazsan sana uyarı verir bilgisayar bios ekranında takılır kalır. Yani açamazsın. Eğer 650ti ile kullanmak istiyorsan elin mahküm bir güç kaynağı almak zorundasın.

Gold 250w kaldırabilir yalnız Casper muhtemelen 80+ bile koymamıştır o kasaya. 240w Dell güç kaynağı ile i5 2500 ve 750ti kullandım 2 sene sürekli oyun oynayarak.
Sertifika ile PSU'nun verdiği gücün bir ilgisi yok bilginiz olsun. Konu sahibi içinse kaldırmaz büyük ihtimalle. 350W PSU olsaydı kaldırırdı.

Sertifika ile PSU'nun verdiği gücün bir ilgisi yok bilginiz olsun. Konu sahibi içinse kaldırmaz büyük ihtimalle. 350W PSU olsaydı kaldırırdı.
PSU'nun verebileceği gücü gösteriyor hocam. Kalite arttıkça oran artıyor. Titanyum 400w güç kaynağı 360w verecek potansiyele sahipken bronz 340w civarı, sertifikasız olanlar da 300 civarı veriyor, bazen daha düşük.

PSU'nun verebileceği gücü gösteriyor hocam. Kalite arttıkça oran artıyor. Titanyum 400w güç kaynağı 360w verecek potansiyele sahipken bronz 340w civarı, sertifikasız olanlar da 300 civarı veriyor, bazen daha düşük.

Attığınız linki okudum ve burada güç kaynağının sertifikaya göre daha fazla güç vereceği söylenmiyor. 400 W sertifikasız bir güç kaynağının bu 400 W'ı verebilmek için duvardan daha yüksek bir güç vereceği açıklanmış. Yani 80+ sertifikalı ve sertifikası olmayan iki 400W güç kaynağı da aynı gücü verecektir fakat 80+ olan güç kaynağı bu gücü vermek için duvardan daha az güç çekerek daha az ısınacak ve daha tasarruflu olacaktır. Bir güç kaynağının sisteminize yetip yetmeyeceğini anlamak için asıl bakmanız gereken yer 12V güç kanalından kaç amper güç verebildiğidir. 2 adet 600 W güç kaynağının 12V değerleri farklı olabilir fakat bu sertifikayla alakalı bir olay değildir. Sertifikalı güç kaynaklarının önerilmesinin sebebi genel olarak daha kaliteli ve tasarruflu olmalarıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı