250W PSU RX 460 İçin Yetersiz Mi?

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Herkese merhaba.

Sistemimi yazıyorum:

Anakart: ASUS P5K-E Wi-Fi
İşlemci: Core2 Quad Q9505 = 95 Watt
RAM: 2+2+1 = 5 GB DDR2
Ekran Kartı: RX 460 = 80 Watt
Güç Kaynağı: ASUS'un bir güç kaynağı. 12V kanalında 16A vermesi gerek. Ama 12Volt 250 Peak yazıyor.

Dün eski kartım olan GT 730'u sattım. Bugün ise RX 460 aldım. Taktım, çalışıyor. Görüntü geliyor. DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırdım. AMD Radeon sürücülerini kurdum.

ETS 2 açıyorum, oyun açılırken intro ekranında takılıyor. Kapanıyor oyun. Sistem bi' 15-20 sn takılıyor. Daha sonra masaüstüne atıyor. Cities Skylines denedim. Onda da oyun açtı ve kilitlendi. PSU'dan şüphelendim ama 250W tüketmiyor. Sentetik testlerde ise kapanma, sistem kararsızlığı gibi bir durum olmuyor. Sadece oyunlarda.

Acaba sistem sıfırdan bir kurulum mu istiyor?

Hocam kendi sitesinde 400w PSU öneriliyor.
Screenshot_20200519-120053_Chrome.jpg

Herkese merhaba.

Sistemimi yazıyorum:

Anakart: ASUS P5K-E Wi-Fi
İşlemci: Core2 Quad Q9505 = 95 Watt
RAM: 2+2+1 = 5 GB DDR2
Ekran Kartı: RX 460 = 80 Watt
Güç Kaynağı: ASUS'un bir güç kaynağı. 12V kanalında 16A vermesi gerek. Ama 12Volt 250 Peak yazıyor.

Dün eski kartım olan GT 730'u sattım. Bugün ise RX 460 aldım. Taktım, çalışıyor. Görüntü geliyor. DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırdım. AMD Radeon sürücülerini kurdum.

ETS 2 açıyorum, oyun açılırken intro ekranında takılıyor. Kapanıyor oyun. Sistem bi' 15-20 sn takılıyor. Daha sonra masaüstüne atıyor. Cities Skylines denedim. Onda da oyun açtı ve kilitlendi. PSU'dan şüphelendim ama 250W tüketmiyor. Sentetik testlerde ise kapanma, sistem kararsızlığı gibi bir durum olmuyor. Sadece oyunlarda.

Acaba sistem sıfırdan bir kurulum mu istiyor?
350W minimum (tavsiye etmiyorum), 400W bir Cooler Master alabilirsiniz. 2.el baya ucuz oluyor. Dikkat edin ama. 350W çalıştıranlar vardı bu forumda.

Güç kaynağınız yetersiz olsaydı Aniden kapanmalar, yeniden başlatmalar veya mavi ekranlar yaşardınız. Kasmalar sürücüler yüzünden olabilir.

Geri
Yukarı