250W sistemde GT 1030 çalıştırabilir mi?

• Konuyu başlatan 199908
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 795
Hocam aynı Güç kaynağı bende de mevcut 250 watt, 1 yıldır Amd Radeon Rx 460 75 Tdp güç tükettiği halde bilgisayarı 2 gün kapatmadığım bile oluyor o halde bile en ufak sorun yaşamadım. Gayet yeterli geliyor sisteme. Bence şu an maddi durumun iyi değilse Gt 1030'u al tak kullan sorun yaşayacağını sanmıyorum GT 1030 30 Watt tdp gibi bir güç çekiyor rahatlıkla kullanabilirsin.
Bu arada kendi sistemim;
İ5 2500 ( 95 watt tdp )
Rx 460 ( 75 watt tdp )
H61h2mv anakart
8gb ddr3 ram
500 gb hdd
250 gb ssd
Yinede top sende hocam...

Hocam aynı güç kaynağı bende de mevcut 250 Watt, 1 yıldır AMD Radeon RX 460 75 TDP güç tükettiği halde bilgisayarı 2 gün kapatmadığım bile oluyor o halde bile en ufak sorun yaşamadım. Gayet yeterli geliyor sisteme. Bence şu an maddi durumun iyi değilse GT 1030'u al tak kullan sorun yaşayacağını sanmıyorum GT 1030 30 Watt TDP gibi bir güç çekiyor rahatlıkla kullanabilirsin.
Bu arada kendi sistemim;
i5 2500 ( 95 Watt TDP )
RX 460 ( 75 Watt TDP )
H61h2mv anakart.
8 GB DDR3 RAM.
500 GB HDD.
250 GB SSD.
Yinede top sende hocam...

Yani hocam bende de AMD R5 230 1GB VRAM MSI çipsetli takılıydı onda da bildiğiniz üzere TDP 75W onu bu güç kaynağıyla kullandığım takdirde sorun yaşamıyordum GT 1030 Colorful çipsetlidede sorun yaşamayacağım için emindim fakat burayada konu açıp danışmak istedim. Asıl sadete gelmek istiyorum bu güç kaynağıyla Colorful GT 1030'u denersem herhangi bir şekilde sorun yaşar mıyım?

Yani hocam bende de AMD R5 230 1GB VRAM MSI çipsetli takılıydı onda da bildiğiniz üzere TDP 75W onu bu güç kaynağıyla kullandığım takdirde sorun yaşamıyordum GT 1030 Colorful çipsetlidede sorun yaşamayacağım için emindim fakat burayada konu açıp danışmak istedim. Asıl sadete gelmek istiyorum bu güç kaynağıyla Colorful GT 1030'u denersem herhangi bir şekilde sorun yaşar mıyım?
Hocam size anlık çekilmiş bir ss atıyım kararınızı siz verin :)
Fotoğrafta rx 460 (75 tdp) ekran kartının %100 kullanımındaki voltaj değerlerini işaretledim.
Gt 1030'u da siz düşünün.
Ben sizin yerinizde olsam sistemime ssd yoksa ssd takviyesi yapardım ( öyle de yaptım )
İleride ekran kartı yetersiz gelirse o zaman daha güçlü ekran kartı ile güçlü bir psu alırdım.
Saygılar...

Dosya Ekleri

• Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    2,1 MB · Görüntüleme: 28
Hocam size anlık çekilmiş bir ss atıyım kararınızı siz verin :)
Fotoğrafta rx 460 (75 tdp) ekran kartının %100 kullanımındaki voltaj değerlerini işaretledim.
Gt 1030'u da siz düşünün.
Ben sizin yerinizde olsam sistemime ssd yoksa ssd takviyesi yapardım ( öyle de yaptım )
İleride ekran kartı yetersiz gelirse o zaman daha güçlü ekran kartı ile güçlü bir psu alırdım.
Saygılar...
Hocam buraya yazmadım kusura bakmayın pcde Sandisk Sata SSD Plus 480 GB var teknobiyotikten alınmış şimdi bekliyorum yazacaklarınızı.

Yeni konular

Geri
Yukarı