255 günde sıfırdan sayısaldan ilk 110 bin yapılır mı?

thomashenry

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar şu an sınava 255 gün var ve ben sıfırdan çalışmaya başlayacağım. Günde 12 saat çalışmayı düşünüyorum bu 255 günde sıfırdan 110 bin yapılır mı sayısalda? OBP 88.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günde 12 saat çalışarak çok daha iyisini yapmalısınız açıkcası yani 12 saat çalışıp 110k yaparsanız başarısız bile sayılabilirsiniz. Her gün 12 saat çalışmanın hakkı ilk 20k falandır bence tabi şahsi fikrimdir. Ha bu arada tahmini konuşuyorum kapasite meselesidir biraz da bu işler, çalıştığınızı anlayamıyorsanız isterseniz 24 saat çalışın fark eden birşey olmaz.

Şöyle söyleyeyim, verimli çalışmak önemli.

Eğer dershaneye gidiyorsanız : Günlük dersler bitince 1-2 (daha az da olabilir) saat sadece günün tekrarı + hafta sonu genel tekrar. Eğer bunu başarırsan zaten işlediklerini asla unutmazsın.

Ayrıca eve gidince de o işlediklerinden mutlaka test çözmeli, daha önce çıkan soru örneklerine bakmalısın. Aylık bazda da mutlaka deneme çözmelisin.

Üniversiteyi bitirdim. Sıralamam 42k idi.

Edit: Ekstra istersen eğer.

30 dakika Türkçe paragraf - 30 dakika Matematik. Bu iki derse odaklandığında netlerin artar. Ayrıca hangi bölüm vs bilmiyorum.
ve şunu mutlaka unutma başarılı olduğun konulara tekrar dönüp test çözerek kendini motive etmeye çalışma daha çok boş bıraktığın, yanlış çözdüklerine odaklan. Bunu da yaparsan her deneme +2+3 kesin net artar.

Son düzenleme:
Şimdiye kadar hiç çalışmayan birisi birdenbire 12 saat çalışmaya başlayamaz. Normalde günde 12 saat çalışan birisi rahat yapar.

Şimdiye kadar hiç çalışmayan birisi birdenbire 12 saat çalışmaya başlayamaz. Normalde günde 12 saat çalışan birisi rahat yapar.

9936b53ed0beb3b2525e918d5b4ecf9b.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı