256 GB SSD 111 GB gözüküyor

Arkadaşlar sadece (C)'de 111GB yazıyor farklı bir şey gözükmüyor galiba SSD toplam 120GB yenı bir harddisk mi alacağım çünkü bu zaten SSD'ye kurulu sistem eğer harddisk alırsam bir şey olur mu yani Windows gider mi acaba.

SATA SSD.
Yeni HDD alırsanız Windows gitmez, benim sorduğum şey SSD'nin tam marka modeli. Örneğin benimki Crucial BX500 480 GB. Kasanın içini açıp markasına bakabilirsiniz. Ya da @helvaci'nin da dediği gibi CrystalDiskInfo'dan bakabilirsiniz.

Sizin aldığınız ile takılan SSD farklı mı onu öğrenmeye çalışıyoruz şu anda. Aldığınız yerde hata yapmış olabilirler.

Sizin aldığınız ile takılan SSD farklı mı onu öğrenmeye çalışıyoruz şu anda. Aldığınız yerde hata yapmış olabilirler.
Vallahi bana dolandırıcılık gibi geldi, ama umarım hata yapmışlardır. Kimsenin istemeden 120 GB SSD ile 240 GB SSD'yi karıştıracağını sanmam. Kutularında kocaman yazıyor.

Yeni HDD alırsanız Windows gitmez, benim sorduğum şey SSD'nin tam marka modeli. Örneğin benimki Crucial BX500 480 GB. Kasanın içini açıp markasına bakabilirsiniz. Ya da @helvaci'nin da dediği gibi Crystaldiskınfo'dan bakabilirsiniz.

Kutusuna baktım hı Level 120 GB SSD yazıyordu disk 120 GB ymiş galiba harddisk alacağım uygun fiyatlı 500GB veya 256 GB harddisk öneriniz var mı acaba?
Vallahi bana dolandırıcılık gibi geldi, ama umarım hata yapmışlardır. Kimsenin istemeden 120 GB SSD ile 240 GB SSD'yi karıştıracağını sanmam. Kutularında kocaman yazıyor.

Aynen kardeşim bir de RAM'i 8 GB diye aldım eve geldim kurdum 16 GB RAM çıktı birisi fazla birisi az XD.
Kutusuna baktım hı Level 120 GB SSD yazıyordu disk 120 GB ymiş galiba harddisk alacağım uygun fiyatlı 500GB veya 256 GB harddisk öneriniz var mı acaba?

Aynen kardeşim bir de RAM'i 8 GB diye aldım eve geldim kurdum 16 GB RAM çıktı birisi fazla birisi az xd.

Toplamda monitör dahil güzel bir monitör 2500 TL'ye aldım 3 aylık Ti parçaları monitörle hemen kaptım PC'yi.

Son düzenleme:
Aslında birçok yerden ayrı ayrı toplanmıştı parçalar hangisi hangi yerden bilmiyorum yani çok garip RAM 8 diye alıp 16 çıkması ve SSD'yi 256 diye alıp 120 cıkması şu an elımde fazladan 500GB harddisk var ancak o benim eski PC nindi içinde Windows 7 kurulu olduuğu için benim de sistemim bu SSD'de okduğu için sorun yapar mı diye düşünüyorum sizce sorun yaratır mı?

Aslında birçok yerden ayrı ayrı toplanmıştı parçalar hangisi hangi yerden bilmiyorum yani çok garip RAM 8 diye alıp 16 çıkması ve SSD'yi 256 diye alıp 120 cıkması şu an elimde fazladan 500GB HDD var ancak o benim eski PC nindi içinde Windows 7 kurulu olduğu için benim de sistemim bu SSD'de okduğu için sorun yapar mı diye düşünüyorum sizce sorun yaratır mı?

HDD'yi formatlarsan sorun çıkmaz.

Aslında birçok yerden ayrı ayrı toplanmıştı parçalar hangisi hangi yerden bilmiyorum yani çok garip RAM 8 diye alıp 16 çıkması ve SSD'yi 256 diye alıp 120 cıkması şu an elımde fazladan 500GB harddisk var ancak o benim eski PC nindi içinde Windows 7 kurulu olduuğu için benim de sistemim bu SSD'de okduğu için sorun yapar mı diye düşünüyorum sizce sorun yaratır mı?
Merhaba, HDD'nizi biçimlendirip kullanabilirsiniz. Bu arada sanırım 2. elden falan da topladınız.

Peki PC'ye dirak taktıktan sonra mı biçimlendiricez yani taktıktan sonra bir sorun olur mu?
Muhtemelen işletim sistemini seçmeniz için bir ekran gelecek ve Windows 10'dan ilerlemeniz gerekecek. Ardındansa disk yönetiminden D sürücünüzü -yani HDD'nizi- biçimlendireceksiniz. Ayrıca bu işlem sırasında bir sorun yaşarsanız beni etiketleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı